מתן קאופמן, 19, מדריך כליאה בכלא 4

מאיפה: כפר סבא .

עונה: שישית.

לאיזה מקום הגיע: תשיעי.

ביצועים לזכור: "תגידי לו שלא", "נערה במשקפיים".

רגע לשכוח: "שלב ההדחה. זה לא היה נעים. תמיד יש תחושה שכל אחד הולך, אבל בתוכנית האחרונה שלי, זה בא בבום. לא שהביצוע היה בשמיים, אבל הייתי בשוק, כי בתוכנית שלפני זה הגעתי לשיא".

הכירו את מתן קאופמן והמקהלה (תמונת AVI: עדי רם, כוכב נולד 6)
קאופמן. יהיה גדול | תמונת AVI: עדי רם, כוכב נולד 6

אז איפה אתה? "מיד אחרי העונה הופעתי עם ההרכב שלי, 'קוינטה וחצי', והסתבר ש'כוכב נולד' נתן לנו חשיפה מטורפת. מאז הופענו בהרבה מקומות, כמו בטקס פרסי אקו"ם, באולפן השקוף של ערוץ 24 עם שיר מקורי, והציעו לנו להופיע אפילו בחתונה. עכשיו הקלטנו סינגל, מחרוזת משירי דודו ברק, והוא אמור לצאת בקרוב. אנחנו עובדים על חומרים לקראת הופעות קופה פתוחה. כחייל זה קצת בעייתי להקליט אלבום שלם, אבל אני מקדיש את הזמן כדי לעבוד ולשפר את החומרים שלי, כך שאחרי שאשתחרר מהצבא, אוכל לעשות עם זה משהו באופן מהיר. בצבא אני מדריך כליאה בכלא 4, בפלוגה של עריקים משתמטים. ניסיתי להתקבל ללהקות צבאיות, וגם היום אני מנסה להגיע ללהקת משטרה צבאית, אבל אני לא רואה את זה באופק. אז אני מדריך כליאה, זה לא הדבר הכי כיף והג'וב די שוחק, ולא נותן יותר מדי זמן למוזיקה. גם הכלואים מזהים אותי וזה בעייתי. היום העליתי למשפט אחד מהם, כי באמצע מסדר הוא בא והתחיל לשאול אותי שאלות על 'כוכב נולד'. אבל בסדר, מה לעשות, צריכים לעשות שירות שלוש שנים - אז עושים".

פרנסה: "משכורת צבאית והופעות, אבל הופעות הן לא משהו קבוע ".

היית חוזר על החוויה? "ברור. הייתי חוזר עוד פעם ועוד פעם. חוץ מהרגעים האחרונים, נהניתי מכל רגע שם".

בקשר עם מתמודדים אחרים? "כן, עם אביב משולם, מעיין חג'בי, דניאל קריאף. אנחנו מדברים הרבה בפייסבוק, מתעניינים מה קורה עם כל אחד, וגם נפגשים כשיש הזדמנות".

התגובה הכי שכיחה ברחוב: "שרים לי 'מתן קאופמן', באותו לחן שהחברים שלי שרו באודישן מאחורה".

טיפ למתמודדים: "תיהנו מכל רגע, ותשכחו שזו תחרות. פשוט תנסו לצבור כמה שיותר מהחוויה הזו. כי כמו שהיא מתחילה, כך היא גם נגמרת, לא תאמינו עד כמה מהר".

איך זה שכוכב אחד? "אני לא שואף להיות כוכב. זה רק דבר נלווה. אני רוצה להצליח בתור אומן, זה הכל. שזו תהיה הפרנסה שלי".

ואיפה נמצאים אדיר אוחיון, האחים צנחני, זהבית פסי, שלומי בראל, נעמה לוי, מעיין שקד, מרים טוקאן, שי רביזדה, מישל גוריאלשווילי, חנה גור, מורן גמילאל, מישה קירקילן, לירז רחמין, דניאל בן חיים, מאיה ממן לירון לב, דורון רוקח, בן שרעבי ,ציפי משהיד, אביב משולם, כברה קסאי ומורן אהרוני?