דניאל בן חיים 2009 2 (צילום: רונן אקרמן)
בן חיים. בקרוב יגיע לחדד | צילום: רונן אקרמן
דניאל בן חיים, 21, לקראת אלבום בכורה

מאיפה: במקור ממגדל העמק, היום מתל אביב.

עונה: חמישית.

לאיזה מקום הגיע: חצי גמר.

ביצועים לזכור: "לבן בחלום שחור", "חלון לים התיכון", "את לי לילה".

רגע לשכוח: "כשהחברים שלך מודחים. זה יותר קשה מאשר להיות מודח בעצמך".

אז איפה אתה? "אחרי העונה היו לנו הרבה הופעות ברחבי הארץ. אחרי שלושה חודשים, התחלתי לעבוד עם אבי גואטה שמייצג אותי היום לאחר שטמירה ירדני הפגישה בינינו. מאוד התרגשתי מעצם החתימה, כי בכל זאת, אמרגן שמנהל רק את שרית חדד לוקח גם אותי. התחלנו לעבוד על אלבום הבכורה שלי, ועד עכשיו יצאו ממנו שלושה סינגלים. העבודה על האלבום נמשכת כבר שנה וחצי, ואו-טו-טו הוא צריך לצאת. היום אני מופיע באירועים, לפעמים במועדונים. ביום העצמאות אפילו הופעתי בטבריה".

פרנסה: "לאורך השנתיים האחרונות התפרנסתי בעיקר מהופעות, ופה ושם, אתה יודע, הסתדרנו. ברוך השם, אנחנו מתפרנסים רק מהמוזיקה, ומתפרנסים בכבוד".

היית חוזר על החוויה? "נראה לי שלא, כי כל הלחץ מאוד קשה ומאוד פוגע ביכולות שלי באופן אישי. אבל זאת חוויה בלתי נשכחת. הייתי ממליץ לכל אחד ללכת".

בקשר עם מתמודדים אחרים? "כן, אני בקשר טוב עם דורון רוקח, הוא כתב לי שיר לאלבום. וגם עם חן אהרוני ושלומי בראל קצת. עם בועז מעודה אני גם מדבר מדי פעם".

טיפ למתמודדים: "אל תחשבו יותר מדי על הביצועים. אל תתכננו יותר מדי איך לשיר, כי כשמתכננים יותר מדי - על הבמה הכל פשוט נשכח. אז תעלו לבמה, ואיך שייצא - ייצא".

איך זה שכוכב אחד? "אף פעם לא ויתרתי על החלום. לא יודע אם לקרוא לזה כוכב או לא, אבל אני רוצה להיות זמר, להצליח פה בארץ ולהופיע איפה שאפשר".

ואיפה נמצאים אדיר אוחיון, האחים צנחני, זהבית פסי, שלומי בראל, נעמה לוי, מעיין שקד, מרים טוקאן, שי רביזדה, מישל גוריאלשווילי, חנה גור, מורן גמילאל, מישה קירקילן ולירז רחמין?