מישה קירקילן
מישה ישיר לנו סולו | צילום:
מישה קירקילן, 23, כותב לכוכבים

מאיפה: במקור מאוקראינה. אחר כך ירושלים, עכשיו תל אביב.

עונה: שלישית.

לאיזה מקום הגיע: שני.

ביצועים לזכור: הפעם הראשונה והאחרונה שבוצע בתוכנית שיר באנגלית, "Smells Like Teen Spirit" של נירוונה, "אם" ו"הדרך אל הכפר".

רגע לשכוח: "הגעתי בלי להכיר שירים ישראלים והייתי תלוי באנשים. לא הייתי אני. הייתי סוג של אוטיסט, וזה מה שמנע ממני לבחור שיר טוב יותר לגמר".

אז איפה אתה? "אחרי סיום העונה נשארתי בעיר הגדולה לבד, בלי כסף ובלי יד מכוונת וגרתי אצל חבר. אח"כ הגיעו ההופעות של ב'שיר נולד'. היתה לי אפשרות להחליט האם להתגייס או להתמקד במוזיקה והחלטתי  להתגייס ללהקה צבאית. חוץ מהמפקדת האישית, כולם עשו לי גיהינום ואמרו: 'ההוא מכוכב נולד. בטח מחזיק מעצמו, צריך להשאיר אותו יותר בבסיס'. בזמן הצבא השתתפתי בקדם אירוויזיון 2006 והגעתי למקום השלישי. התחלתי לכתוב בעברית, ללמוד את השפה ואת המבטא וליצור מאגרי שירים. השיר הראשון שכתבתי, 'מצטער', הוציא אותי ממעגל הקושי. הוא נכתב בהתחלה לעידן משה ובהמשך עבר לאייל גולן. מאז זאת היסטוריה. השיר הגיע לסינגל פלטינה, ואני מופיע עם אייל בקיסריה כמלווה, כשאת 'מצטער' אנחנו שרים כדואט".

"לגביי קריירת הסולו שלי, אני עובד על תקליט שאמור לצאת בסוף השנה ומתחיל להופיע בכל מיני מקומות. בעזרת השם, כשהלחץ ייגמר אקדם יותר את קריירת הסולו שלי. כרגע יש הרבה הופעות עם אייל גולן וקובי פרץ".

פרנסה: "בתקופת הצבא זה היה בלתי אפשרי והיו לי הרבה חובות. עכשיו המצב יותר טוב, ולפני שנה אפילו הבאתי לארץ את אחותי הקטנה, ואני מממן אותה עד שהיא תסתדר. העבודה שלי היא לכתוב שירים ולהופיע עם אחרים. מבחינתי - נו מאני נו פיוצ'ר. המשפט הזה רודף אותי. כשנתקעתי ללא אפשרות לשלם שכירות, לא היה לי ממי להלוות, כי אין לי כאן משפחה. אני צריך לסמוך רק על עצמי".

היית חוזר על החוויה? "בהחלט. למרות שנפלתי ונשברתי ואחרי זה יש דעיכה. עדיין, זה נותן נקודת פתיחה טובה מאוד".

בקשר עם מתמודדים אחרים?: "בתקופה מסוימת גרתי עם קסניה זנקוב. לפעמים כשיש זמן, כמה חברים מהתוכנית נפגשים לקפה. עם דורון רוקח יש לי קשר מקצועי. עם אוריאל שאלתיאל ודניאל בן חיים הקשר חברי. עם שירי מימון אני מתייעץ לא מעט בעניין הקריירה. הייתי בקשר מצוין עם יהודה סעדו, עד שהוא התחתן וזה קצת התפוגג  אבל לפני חודש השתתפנו בסרט על 'כוכב נולד' וזה החזיר את הקשר".

התגובה הכי שכיחה ברחוב: " עד שהשירים שלי יצאו אמרו 'הנה הרוסי הזה – סשה', ואז נזכרו שזה בכלל מישה. לפעמים זה פגע. כי למרות שמזהים אותך, בעצם אומרים עליך: 'הרוסי הזה', מבלי שתבין מה הם חושבים עליך".

טיפ למתמודדים: "כשההפקה בוחרת לך שירים, תקשיבו גם לאנשי מקצוע אחרים, לחברים ולמשפחה. הרבה זמרים מעולים בחרו בשיר לא נכון - ועפו. המזל שלי הוא שבחרו לי שירים טובים".

איך זה שכוכב אחד? "האמת היא שאני עדיין רוצה להיות כוכב. במיוחד בתקופה הזו, בה אני מופיע הרבה בקיסריה, בקולות רקע ובשיר אחד בקדמת הבמה. כשאני רואה איך אייל גולן עדיין מתרגש, אני מסתכל לשמיים ואומר 'אלוהים, תן לי להופיע כאן פעם אחת סולו. רק פעם אחת משלי".

ואיפה נמצאים אדיר אוחיון, האחים צנחני, זהבית פסי, שלומי בראל, נעמה לוי, מעיין שקד, מרים טוקאן, שי רביזדה, מישל גוריאלשווילי, חנה גור ומורן גמילאל?