מרים טוקאן בגמר כוכב נולד (צילום: עדי רם)
טוקאן. בקרוב עו"ד | צילום: עדי רם
מרים טוקאן, 26, בעלת תואר במשפטים

מאיפה: כפר אעבלין בצפון

עונה: חמישית

לאיזה מקום הגיעה: תשיעי

ביצועים לזכור: "עץ השדה", "הכניסיני תחת כנפיך", "הדרך אל הכפר" ו"זה הזמן לסלוח" (עם דורון רוקח)

רגע לשכוח: "באחת הפעמים קצת לפני שעליתי לבמה, סיפרו לי שיש שמועות ופרסומים לפיהם פרשתי מהתוכנית. לא הבנתי מה מקור השמועות ולמה זה פורסם בכלל, לקחתי את זה קשה וחששתי שזה ישפיע על הביצוע שלי. גם ההדחה לא הייתה קלה עבורי. פרידה בשבילי היא משהו קשה, לא משנה באיזו סיטואציה".

אז איפה את? "סיימתי את לימודי המשפטים באוניברסיטת חיפה. הופעתי במסגרות שונות, החל ממחזות בתיאטרון הקאמרי, מופע עם אלון אולארצ'יק ועד פסטיבל הזמר בחולון בו זכיתי במקום הראשון. אני עובדת על אלבום חדש אבל הכיוון לעתיד פחות ברור - מצד אחד אני רוצה להמשיך לתואר שני במשפטים, ומצד שני ללמוד מוזיקה ומשחק. זו בחירה קשה עבורי ואחליט לפי התקדמות התקליט וההופעות".

פרנסה: "ההופעות שאני עושה, כמה הופעת של 'כוכב נולד'' ועזרה כלכלית מהמשפחה. בשנה שעברה, לקראת חג המולד הקלטתי אלבום משירי החג, זה היה האלבום הראשון שלי והוא הצליח".

התגובה הכי שכיחה ברחוב: "תגובות טובות. כולם אומרים שהם מחכים לתקליט הראשון. זה מעודד אותי אבל גם מטיל עליי אחריות גדולה".

בקשר עם מתמודדים אחרים? "הרבה פחות מאשר בשנה שעברה. כולם עסוקים בפרויקטים ובחיים שלהם, אבל אני מדברת עם נדב קדמון, נדב כהן ועם דורון רוקח מדי כמה שבועות".

היית חוזרת על החוויה: "אני שמחה שהייתי חלק מהתוכנית הזאת, זו חוויה שלא אשכח שהובילה אותי למקום בו אני נמצאת היום. אם לא הייתי שם, הייתי מפסידה הרבה דברים. אבל לחזור על זה עוד פעם היום? אין טעם".

טיפ למתמודדים: "אל תתביישו לשאול. תלמדו מכל ההערות של הסובבים אתכם. לי היה חשוב ללמוד איך לעמוד נכון על הבמה, כל הזמן שאלתי שאלות וביקשתי ביקורות".

איך זה שכוכב אחד? "אני רוצה להגשים את החלום שלי ולהגיע לאן שאני שואפת. זו הכוכבות האמיתית, לא להיות סטאר עם תהילה וכסף, זה לא מרכז העניינים מבחינתי".

ואיפה נעמה לוי, זהבית פסי, אדיר אוחיון והאחים צנחני?