לירז רחמין (צילום: יח"צ, כוכב נולד)
רחמין. רק בשביל לשחק | צילום: יח"צ, כוכב נולד
לירז רחמין, 25, שחקנית

עונה: ראשונה.

לאיזה מקום הגיעה: חצי גמר.

ביצועים לזכור: "ספק ילדה ספק אישה" ו"בצער לא רב, ביגון לא קודר".

אז איפה את? "בזמן התוכנית הייתי חיילת. אחרי הצבא למדתי בבית צבי וסיימתי שם לפני שנתיים. היום אני שחקנית בתיאטרון, עושה הרבה מחזות זמר - 'יוסף וכותונת הפסים', 'אחים בדם', 'אוליבר' בבית לסין ו'מיקה שלי' בתיאטרון הספריה. אני חברה בהרכב חדש שליאור חלפון מביים, The Voca People עם נעמה לוי, גם היא יוצאת כוכב נולד. מאז ומתמיד התמקדתי יותר במשחק ובתיאטרון. זה יותר מרגש אותי מלהוציא עכשיו תקליט. בתקופה שלי 'כוכב נולד' היה בגדר 'בוא תעשה אודישן ונראה מה יהיה'. לא ידענו מה זה הולך להיות. זה היה בכלל שעשועון, 'לא נפסיק לשיר - כוכב נולד', ורק בהמשך התגלגל למה שזה היום".

פרנסה: "מהמוזיקה ומהתיאטרון. אני גם מלמדת פיתוח קול בביה"ס Vocal בראשון לציון. לא נאלצתי לצאת מהתחומים האלה, תודה לאל".

היית חוזרת על החוויה? " כמו בכל דבר בחיים, יש בזה צדדים טובים ויש צדדים לא טובים. אם הייתי נכנסת לזה היום, הייתי יודעת איך לכוון את עצמי. אני מניחה שהיום הייתי עושה החלטות אחרות - מה לשיר, מה לא לשיר, עם מי להתחבר, למרות שבסך הכל פעלתי מהלב".

בקשר עם מתמודדים אחרים? "בטח. כמעט עם כולם: התאומים אבזירוב - עם שי אני עובדת ביחד בתחום פיתוח הקול, ינעם כביר, בוריס סולטנוב, מאיה ממן, בן שרעבי ושי רביזדה, שנולד לו ילד לא מזמן. אנחנו תמיד אומרים שאנחנו צריכים לקבוע ולצאת לקפה, אבל אתה יודע איך זה - זה לא ממש יוצא. עם הפיינאליסטים אין כל כך קשר. מעולם לא הייתי איתם בקשר".

התגובה הכי שכיחה ברחוב: "עד היום מזהים. אמנם לא באותה רמה, כי עבר זמן ודור הילדים התחלף, אבל יש כאלה ששואלים 'היי, לא היית פעם בכוכב נולד?'".

טיפ למתמודדים: "להיות חכמים. כלומר, להבין שלכל צעד שעושים יש משמעות. לכל שיר שבוחרים יש משמעות. תחשבו שאם אתם מביעים דעה מסוימת, כמו ג'קו אייזנברג, יש לזה השלכות. אתם כבר לא אנשים פרטיים אלא נחלת הכלל. צריכים לזכור את זה כל הזמן. חוץ מזה, אם אתם יוצרים - תבצעו את השירים שלכם ולא רק קאברים".

איך זה שכוכב אחד? "הייתי סלב בטירוף, הייתי כבר במקום הזה. אני לא יכולה להגיד שזה לא מחמיא וכיף, אבל היו לזה צדדים נוראיים כמו אבנים שהשליכו לי על החלונות ומספרי טלפון שהחלפתי בלי סוף. אם החלום שלי כשהייתי קטנה היה להיות כוכבת, עכשיו זה ממש לא. היום אני לא מגה סלב, אבל אני בהחלט שחקנית עובדת. אני פשוט מי שאני בלי הבזקים וקיצורי דרך. אבל אין מה לעשות - אם אתה יותר מוכר, אתה יותר עובד. צריכים פשוט למצוא את שביל האמצע".

 

ואיפה נמצאים היום אדיר אוחיון, האחים צנחני, מישל גוריאלשווילי, שלומי בראל, שי רביזה, מרים טוקאן, חנה גור, מורן גמליאל ומישה קירקילן?