מעיין שקד, 23, סגנית מנהל בסניף "אורגניק מרקט"

מעיין שקד
שקד. עושה מה שהיא אוהבת | צילום:
מאיפה: במקור מהרצליה, עכשיו גרה עם ההורים בהוד השרון

עונה: ראשונה

לאיזה מקום הגיעה: התמודדה מול שי גבסו ושירי מימון בחצי הגמר. "לא היה לי סיכוי", היא מודה

ביצועים לזכור: "הקיץ האחרון" ו"פרי גנך"

רגע לשכוח: "ההחלטות שעשיתי היו בוסריות ועליהן אני מתחרטת. אבל לא הייתי יכולה לפעול אחרת, הייתי רק בת 17 - צעירת המתמודדים".

אז איפה את? "בצבא שרתתי בלהקות של חיל החינוך וחיל המודיעין. היום אני מופיעה עם הרכב סלסה בשם 'סבור קובנו' והשתתפתי גם בקולות רקע באלבום של הגרובטרון. בנוסף עבדתי על חומרים משלי במהלך השנים אך אלבום הבכורה שלי עומד כרגע במקום. הקלטתי אותו יותר בשבילי בתור תיק עבודות, כדי שאוכל להראות בהמשך מי אני, מה אני שרה ומה אני כותבת, ופחות בשביל להוציא לחנויות. יכול להיות שחלק מהשירים ייצאו באיזשהו אופן, אבל האלבום כולו לא ייצא לחנויות. בוא נגיד שזה אלבום סקיצות ברמה מאוד גבוהה".

פרנסה: "במקביל לענייני הקריירה התעניינתי בתחום הנטורופתיה והטבעונות, אז התחלתי לעבוד ברשת 'אורגניק מרקט'. היום אני סגנית מנהלת הסניף בהרצליה, והאמת היא שפה אני לומדת הכי הרבה על הנושא שמעניין אותי חוץ ממוזיקה. אני לומדת המון, גם בשביל עצמי וגם בשביל להעביר לאחרים. אורגני זה ממש דרך חיים ולא סתם רק אוכל טבעי. יישמתי את זה על עצמי באופן פרטי בהתחלה, וכך הגעתי גם לרשת".

היית חוזרת על החוויה? "בטח. זכיתי לקבל וללמוד דברים שלא הרבה לומדים בגיל כזה. זה נתן לי מקפצה גם מבחינת הניסיון וגם מבחינת האנשים שהכרתי. זכיתי לעבוד עם אנשים מקצועיים ובאמת מקסימים. בנוסף נהניתי מקמצוץ הזיכרון של מה זה להיות כוכב. זה גם נותן פרספקטיבה על אנשים ועל החברה שלנו - איך בן רגע אתה יכול להיות מוכר. אתן לך דוגמה מצחיקה: אחרי התוכנית הופעתי המון באירועים. אחרי אחת ההופעות באה ילדה קטנה לבקש ממני חתימה ושאלה אותי אם אני מפורסמת. לא ידעתי מה לענות לה. מצד שני באמת הרבה הכירו אותי, אבל מצד שני הסיטואציה הזו הייתה מביכה".

בקשר עם מתמודדים אחרים? "שי וגיא אבזירוב עבדו איתי על הדיסק שלי, לירז רחמין חברה מאוד טובה ועם מורן גמליאל תמיד הייתי בקשר חברי ולאחרונה אנחנו מנסים לעבוד קצת על מוזיקה".

התגובה הכי שכיחה ברחוב: "'את היית ב'כוכב נולד', נכון?'. 'את שרת עם נטליה אוריירו, נכון?', כי הם זכרו הופעה משותפת שלי איתה בתחרות 'מי רוצה להיות נטליה אוריירו הישראלית', בה זכיתי קצת לפני שהתחילה 'כוכב נולד'".

איך זה שכוכב אחד? "אני לא רוצה להיות כוכבת. אני כן רוצה להיוולד מחדש דרך השירים שלי. גיליתי שאני טובה בלשיר ודרך זה אני רוצה להעביר את מי שאני".

ואיפה שלומי בראל, מרים טוקאן, נעמה לוי, אדיר אוחיון והאחים צנחני?