ציפי משהיד (צילום: מערכת MAKO 5, 2 mako)
משהיד. בגלל התלתלים | צילום: מערכת MAKO 5, 2 mako
ציפי משהיד, 26, כוכבת בגרמניה ובקרוב רואת חשבון בישראל

מאיפה: אשקלון.

עונה: שנייה.

לאיזה מקום הגיעה: חצי גמר.

ביצועים לזכור: "כמו בלדה", "מחול מטורף".

אז איפה את: "זמן קצר אחרי ההופעות של 'כוכב נולד' התחלתי לעבוד עם בצלאל אלוני, והוצאנו שני סינגלים לרדיו. במקביל התחלתי ללמוד ראיית חשבון באוניברסיטת תל אביב, ואז הגיעה אליי הצעה מפיטר מאפאי, זמר גדול בגרמניה שהרים את פרויקט הצדקה 'מפגשים'. השתתפו בו זמרים מכל העולם, כשלכל זמר היה פטרון מהמדינה שלו. הפטרון שלי היה שמעון פרס, והמטרה הייתה לגייס כספים עבור מרכז פרס לשלום שמטפל בילדים ישראלים פלסטינים. זה התחיל לפני שלוש שנים ונמשך עד עכשיו, הופעתי שם מול 20,000 איש, כשהסאונדמן היה של פינק פלויד ופרנק סינטרה. בקיצור, משהו עולמי. אני לא עושה מוזיקה בארץ, אני יותר בקטע של און אנד אוף בגרמניה. אחרי שהבנתי מה זה שוק המוזיקה הישראלי ואחרי שראיתי קצת עולם, החשק להקליט בארץ קצת ירד. לא בקטע של זלזול אלא בקטע של זמן מוגבל. יש לי סדר עדיפויות ברור: קודם לסיים את הלימודים. מוזיקה אפשר לעשות כל החיים".

פרנסה: "מאז ומתמיד עבדתי; הדרכה בסטודיו לריקוד, מארחת במסעדה ומלצרית".

היית חוזרת על החוויה? "עכשיו ברור שלא. אם אתה ב'כוכב נולד', התקשורת ממתגת אותך. זו יכולה להיות חוויה מדהימה, רק אם אתה בריא בנפשך. כבר ראיתי כמה מקרים של אנשים שנכנסו מזה לדיכאון. אם אתה אדם לא יציב – החוויה הזו לא תהיה טובה לך".

בקשר עם מתמודדים אחרים? "לא, בכלל לא. יש לי חברים ותיקים בעיקר מבית הספר. 'כוכב נולד' הייתה תקופה הרבה יותר קצרה, ואלה לא באמת חברים אלא אנשים שהיו איתך באותם רגעים וחוו איתך חוויה משותפת".

התגובה הכי שכיחה ברחוב: "התלתלים עושים את שלהם. שואלים אותי 'את אחותה של ציפי משהיד?'"

איך זה שכוכב אחד? "הכוכבות פחות מעניינת אותי. המטרה שלי היא להגשים את עצמי איפה שיהיה לי טוב. כרגע אני לא יודעת אם זה יהיה במוזיקה או בראיית חשבון". 

ואיפה נמצאים אדיר אוחיון, האחים צנחני, זהבית פסי, שלומי בראל, נעמה לוי, מעיין שקד, מרים טוקאן, שי רביזדה, מישל גוריאלשווילי, חנה גור, מורן גמילאל, מישה קירקילן, לירז רחמין, דניאל בן חיים, מאיה ממן לירון לב, דורון רוקח ובן שרעבי?