דורון רוקח (צילום: אתר קשת)
רוקח. עוד יגיע רחוק | צילום: אתר קשת
דורון רוקח, 24, מלצר מזמר

מאיפה: מבת ים.

עונה: חמישית.

לאיזה מקום הגיע: חצי גמר.

ביצועים לזכור: "כבר עברו השנים", "שובי לביתך", "היינו עושים אהבה" ו"שבועה", ששר עם הדואט עם מארינה מקסימיליאן בלומין.

רגע לשכוח: "את ההדחה. לקום למחרת בבוקר ולדעת שאין חזרות ואין כלום, זה כמו לקבל מכה במוח. פתאום אין כלום על הראש, לא מתקשרים מההפקה, אין 'דורון, בוא לקבוע בחירת שיר'. שלושה חודשים מטורפים של שכרון חושים, לחץ אינטנסיבי, פרגון מההפקה, דאגה מכל הכיוונים – נגמרים במהירות מפתיעה".

אז איפה אתה? "אחרי התכנית התחלתי להופיע בהופעות של 'כוכב נולד'. לא מזמן פנו אליי בהצעה לשיר את שיר האודישן לעונה השביעית ביחד עם כרמל אקמן. הבעתי נכונות ואיכשהו לא התקדמנו. ופתאום ראיתי את קליפ של ישראל, ליבי וכרמל. אני לא בא בטענות כמובן, אבל זו הייתה אכזבה אישית. לפני חודשיים אוהדי מכבי תל אביב בכדורגל וכדורסל ביקשו שאקליט שני המנונים על הקבוצה. חוץ מזה, אני עובד על אלבום. כבר כתבתי והלחנתי 3-4 שירים, ואת כל השאר אספתי מכותבים שונים. הסינגל הראשון, 'קיימת אצלי', יצא לפני חודש ולא יצר תהודה, כי אני בלי יחסי ציבור, בלי מנהל, בלי אף אחד. אני מחפש מישהו שיריץ אותי כמו שצריך ויפיץ את הדיסק. בינתיים אני מופיע. לא מזמן הופעתי עם שלומי בראל באילת. ואני מופיע בחתונות, ועדי עובדים וכו'".

פרנסה: "מעבר להופעות אני גם עובד כמלצר מזמר במסעדת רוז'נסקי. כאן אני עובד למחייתי, ועם ההופעות אני מכסה לאט לאט את ההוצאות של האלבום".

היית חוזר על החוויה? "הייתי חוזר לחוויה עצמה, לחבר'ה. כי מה שעברנו בעונה החמישית היה ממש וואו. כל אחד היה יותר תותח מהשני, ולמרות זאת לא הייתה שם תחרות, כולם היו חברים".

בקשר עם מתמודדים אחרים? "בטח. לא מזמן הייתי עם שלומי בראל ואורן כדורי במועדון, ועשינו הרמת כוסית לכבוד יום ההולדת שלי. אני בקשר גם עם בועז מעודה, אדיר אוחיון, חן אהרוני. גם דניאל בן חיים חבר טוב שלי, אפילו כתבתי והלחנתי שיר באלבום החדש שלו".

התגובה הכי שכיחה ברחוב: "את האמת, זה נהיה יותר עצום. אנשים משגעים אותי עד היום ברחוב, ואפילו מטרידים אותי בטלפון. מסתבר שעדיין זוכרים אותי. כנראה שהפגנתי איזו נוכחות - אולי גופנית, אולי שירתית. יש כאלה שחושבים שאני שגיא טרבלסי מהעונה השישית".

איך זה שכוכב אחד? "אנשים אומרים 'אני לא רוצה להיות כוכב אלא לעשות את המוזיקה שלי', אבל בסופו של דבר כולם רוצים להיות כוכב, להתראיין, להצליח. אז כן, הייתי רוצה להיות כוכב. נכון שיש כוכבים בשמיים, אבל אני רוצה שהקהל יאהב את מה שאני עושה".

ואיפה נמצאים אדיר אוחיון, האחים צנחני, זהבית פסי, שלומי בראל, נעמה לוי, מעיין שקד, מרים טוקאן, שי רביזדה, מישל גוריאלשווילי, חנה גור, מורן גמילאל, מישה קירקילן, לירז רחמין, דניאל בן חיים, מאיה ממן ולירון לב?