השעות ממשיכות לעבור ומימדי הטרגדיה רק ממשיכים לעלות. לפנות בוקר זוהתה גופה נוספת מבין 41 הרוגי אסון האוטובוס, הפעם מדובר בנער צעיר, בן 16 בלבד, אלעד ריבן מחיפה.

אלעד הצעיר התנדב ככבאי וכששמע על כך שיש צורך בסיוע לחלץ לכודים מיד חש לעזור. אולם האש אחזה בו והוא נהרג.

חבריו האבלים של אלעד פתחו ב"פייסבוק" קבוצה לזכרו תחת הכותרת "אלעד ריבן ז"ל לא נשכחך לעד חבר". בקבוצה חברים כעת כ-800 אנשים והמספר רק ממשיך לעלות. "אין מילים לנחם או לרכך את המכה. מקווה שאלעד יהפוך למלאך וישמור עלינו מלמעלה. יהי זכרו ברוך ונשמתו תגן עלינו". כתבה סיגל החברה בקבוצה. "איזה מוות מיותר...פשוט כואב הלב", הוסיפה אפרת.

בית הספר הריאלי העברי בחיפה, בו למד אלעד, פרסם גם כן הודעת אבל. "תלמידים יקרים, הורים, בני "משפחת הריאלי":בצער רב אנו מודיעים על מות תלמידנו, אלעד ריבן ז"ל. אלעד, תלמיד כיתה י"א שלנו וחניך ב"צופי אש", התנדב לסייע לכבאים במבצע החילוץ בבית אורן ומצא את מותו".

מאוחר יותר הותר לפרסום שמו של ההרוג ה-40 מתוך 41, רב פקד איציק מלינה. הודעה נמסרה למשפחתו. שר הפנים ומפכ"ל המשטרה החליטו להעלותו לדרגת סגן ניצב.

שר החינוך: אלעד גילה מסירות נפש וגבורה

שר החינוך, גדעון סער ביקר הבוקר את משפחת בירן האבלה בחיפה. "אין מילים לנחם, מדובר בהורים לבן יחיד שפקדה אותם טרגדיה נוראית. אלעד היה נער מופת, כולו נתינה והתנדבות.  גילה מסירות נפש וגבורה וזה ראוי להערכה. את החינוך הזה הוא קיבל מהוריו", אמר סער. "איזה אומץ לב היה לנער בן ה-16 הזה, הוא נסע לשם מיד כששמע על האירוע, וזה מעורר הערצה, זה הנוער הכי טוב בעולם".

סער הוסיף ואמר כי "כולם משתדלים לחזק את המשפחה שעוברת ייסורי גיהנום. הוריו של אלעד שיצא להתנדב באותו יום, חווים רגעים מאוד קשים, הם בייסורים שקשה לתאר. זו משפחה של אצילי נפש. הם אמרו שאין להם טענות לאיש, אך רוצים מאוד לדעת מה קרה ברגעים האחרונים".

אתמול: תשע הלוויות

בזה אחר זו, הובאו אתמול למנוחות תשעה ההרוגים הראשונים מתוך 41 ההרוגים.

העיר דימונה שכלה שלושה מבניה. יקיר סוויסה, בן 27, היה אמור להתחתן עם חברתו מיד בסיום הקורס. אביו של יקיר, נהרג לפני שנתיים בפיגוע התאבדות כפול בלב העיר דימונה. אחיו היה האחרון ששוחח עמו בטלפון הנייד, רגע לפני שהאוטובוס עלה בלהבות.

בנתיבות, הובא למנוחות סיום צגאי, בן 31, נשוי ואב לשלושה ילדים קטנים, שעדיין אינם יודעים שאביהם נספה באסון. אשתו, זנבה, צפתה היום בסרט החתונה מלפני 4 שנים, וסיפרה על סיום שציפה לענוד בגאווה את דרגות הקצונה בשירות בתי הסוהר.

בכפר ג'ת הובא למנוחות שאדי ביבאר, בן 35. שאדי התחתן לפני 5 שנים והותיר אחריו אישה וילדה בת שנתיים. הוא למד קרימינולוגיה באוניברסיטה, וחבריו סיפרו על חבר קרוב שזכה גם לתואר חניך מצטיין בקורס.

לא רחוק משם, בכפר בית ג'אן, נפרדו מעאדל טאפש, בן 33, נשוי ואב לשני ילדים. חבריו סיפרו על קשר דם ארוך בין המשפחה לשירות המדינה. שלושה מבני דודיו של עאדל נהרגו בפעילויות שונות בשרותם הצבאי.

טופז אבן-חן, בת 28, היא בתו של ניצב בדימוס זאב אבן-חן. אבן-חן האב דיבר עם בתו זמן קצר לפני שעלתה לאוטובוס. היא הובאה למנוחות בבית העלמין ברחובות.

בצפת ליוו מאות את אושרת פינטו למנוחת עולמים. היא הייתה אמורה לחגוג בעוד מספר ימים את יום הולדתה ה-27. אושרת שירתה כלוחמת במשמר הגבול שעברה עם הרבה מוטיבציה לשרות בתי הסוהר.

בקריית ביאליק הובא למנוחות ערן ויזל, בן 31, נשוי ואב לילדה. לבקשת המשפחה לא צילמנו את ההלוויה. בביתם, סיפרה רעייתו על הטלפון האחרון מערן, שהסביר שלא יוכל להגיע למסיבת החנוכה בגן של בתו. הוא ביקש שיצלמו אותה בשבילו, בערב, בשעה שהוא יילחם באש. הדיווח בטלוויזיה על האוטובוס קטע את השמחה.

אבל כפול היה היום בקריית גת. חגי ג'ורנו, בן 28, נשוי ואב לילדה בת שנתיים, התגייס לשירות בתי הסוהר לפני 7 שנים. המזכרת האחרונה מחגי היא תמונה אחת, ששלח לאשתו רגע לפני שעלה על ההר כדי לחלץ עצירים מכלא דמון. חגי הבטיח לחבריו טיול טרקטורונים בסוף השבוע. בין חבריו בהלוויה היה דודו דרעי, אחד הבודדים שניצלו מהאוטובוס הבוער.

עוד בקריית גת, משפחתו של רועי ביטון החלה להתאבל עליו, אף שטרם התקבל זיהוי סופי של הגופה. גם הוא, כמו רבים מהנספים באוטובוס, אב לילדה בת שנתיים. אשתו - בחודש השמיני להריונה. את ההשראה להתגייס לשב"ס קיבל מאחיו הגדול, לוחם ביחידת נחשונים של השירות.

באופקים נקבר כפיר אוחנה, בן 30, נשוי ואב לילדה בת שנתיים. אשתו בחודש התשיעי להריונה.

מאור גנון, בן 27, הובא למנוחות ביבנה. הוא הותיר אחריו אישה וילדה בת 3. מאור התגייס ליחידת נחשון וראה בשירות הגשמת חלום. אשתו סיוון אמרה היום כי היא מכבדת את ההחלטה לשלוח את האוטובוס למשימה הזו. סיוון הבטיחה למאור לשיר לו שיר בסוף הקורס. היום, מעל קברו, ובקול חנוק, ניסתה סיוון למלא את בקשתו.

בין שאר הרוגי האסון, כאלה שגופותיהם זוהו ואחרים שהם בחזקת נעדרים:

חגי פנקר, בן 31 מירוחם, נשוי ואב לילדה. הוא יובא למנוחות במוצאי שבת, ב-23:30 בעירו.

דימיטרי גרשטיין, בן 27 מבת ים. הוא יובא למנוחות ביום ראשון, בשעה 11:30 בחולון.

טניה לנסקי, בת 23 מאשקלון.

איילה יפרח, בת 28 מקריית ים.

קיריל דרמן, בן 28 מעפולה.

ירון ברמי, בן 29 מהיישוב מבועים.

שמעון דיין, בן 29 מכרמיאל.

צפו במפת התפשטות האש - מיוחד לחדשות 2 באינטרנט

רוצים לקבל עדכונים נוספים על השריפה הגדולה? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

האסון בכרמל - סיקור מיוחד:

השריפה בכרמל: החיות נמלטו מהאש

2 חשודים בהצתות רבות לאורך היום 

לפני חודש כל חניכי הקורס צולמו יחד

בין הנעדרים: מתנדב מד"א בן 18 

 ארדואן שוחח עם נתניהו: "תנחומיי"

41 נהרגו באירוע הדליקה בכרמל

פיצויים מהשריפה? רק לבעלי ביטוח

אילו כבישים חסומים באזור הצפון?

היכן יכולים להתארח מפוני השריפה?

תיעוד מבפנים: בית אורן נחרב

חלק מקורבנות האסון הובאו לקבורה

כבאי לרה"מ: פעלנו עם רכב כיבוי בן 18 שנה

בכיר במד"א העדיף לנפוש במקום לסייע באסון

האש מתקרבת למלון "יערות הכרמל"

אש פרצה בתחנת דלק בקריית ביאליק

כבאים שנלחמים באש: זה נראה כמו שדה קרב

פעולות הכיבוי יימשכו מספר ימים

רה"מ: "מודה לארדואן על הסיוע"

נתניהו פנה לסיוע בינלאומי דחוף

האסון בכרמל: המדריך המלא לתושבי האזור

היכן היה ישי הממונה על הכבאות?

ראש עיריית חיפה: כואבים ובוכים

שלב אחרי שלב: כך אירע האסון בכרמל

צפו: נצ"מ תומר דקות לפני שנפצעה

רה"מ סייר במסוק מעל אזור הדליקה

משרד החוץ: טורקיה תסייע בכיבוי השריפה בכרמל

"השריפה הגדולה" - מעשה ידי אדם"

תיעוד: מאמצי הכיבוי מלמעלה

ישראל מתגייסת למען תושבי הצפון

צפו: כך נשמע הדיווח הראשון על האסון

בעלה של טופז: "היא הייתה האור של חיי"

ערן ביקש לצלם את מסיבת החנוכה

מתפללים בכותל המערבי לכיבוי השריפה

השריפה בכרמל: החיות נמלטו מהאש

תזכורת: השריפות הגדולות מהעבר

למרות השריפה: כלא 6 פונה באיחור

האסון בכרמל - המדריך המלא