השריפה שהובילה לאסון הגדול: בשעה 11:42 צילם אלון חיים, מדריך טיסה וטייס ותיק תמונות ראשונות מהאוויר את מה שנראה באותה השעה תמרות עשן קטנות מאוד בפאתי היישוב עוספייה שבכרמל. לדבריו, הוא המשיך לחוג בשמי האזור חצי שעה נוספת - במהלכה הזעיק לדבריו את כוחות ההצלה, אך לטענתו הם לא הגיעו.

רק בשעה 13:45, כמעט שעתיים אחרי שצילם את התמונה הראשונה, זיהה חיים כוחות כיבוי באזור - אך אז כבר תועד עשן סמיך ושחור מיתמר משמי האזור. בשירותי הכבאות אמרו היום לחדשות 2 כי מדובר ב"זמן סביר ביותר" כשמדובר בטיפול בשריפה.

כך נשמע הדיווח הראשון על האסון

בתיעוד נדיר שהגיע לידי חדשות 2, ניתן לשמוע את הדיווח הראשוני על האסון בו נהרגו 40 צוערים בקורס סוהרים של שירות בתי הסוהר, לאחר שלא הצליחו להימלט מהלהבות שפרצו ביער בית אורן.

זהו הדיווח המלא כפי שנשמע ברשת הקשר של "ארגון הצלה": "שימו לב: הוכרז אר"ן (אירוע רב נפגעים) באזור הכרמל, האזור המדויק הוא יער בית אורן. יש שריפה גדולה מאוד, ככל הנראה ישנו אוטובוס עם עשרות נוסעים שלכוד בלהבות".

בשעת ערב זו עדיין משתוללת השריפה בשלושה מוקדים מרכזיים של האש, בעין הוד, עין חוד וניר עציון. מספר שעות לאחר הדליקה שפרצה על הכרמל, נדמה כי הטיפול באסון הגדול לא עומד בפני סיום. דובר שירותי הכבאות בחיפה, רשף חזי לוי, אמר בשיחה עם חדשות 2 כי הוא אינו אופטימי לגבי המשך מאמצי הכיבוי ולגבי עתידו של קיבוץ בית אורן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים מהשריפה? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

האסון בכרמל: סיקור מיוחד

האסון בכרמל: סיקור מיוחד

40 נהרגו באירוע הדליקה בכרמל

כבאים שנלחמים באש: זה נראה כמו שדה קרב

נתניהו פנה לסיוע בינלאומי דחוף

האסון בכרמל: המדריך המלא לתושבי האזור

ראש עיריית חיפה: כואבים ובוכים

שלב אחרי שלב: כך אירע האסון בכרמל

צפו: נצ"מ תומר דקות לפני שנפצעה

רה"מ סייר במסוק מעל אזור הדליקה

משרד החוץ: טורקיה תסייע בכיבוי השריפה בכרמל

"השריפה הגדולה" - מעשה ידי אדם"

ישראל מתגייסת למען תושבי הצפון

צפו: כך נשמע הדיווח הראשון על האסון

תזכורת: השריפות הגדולות מהעבר

האסון בכרמל - המדריך המלא