"זו השריפה הגדולה ביותר בתולדות מדינת ישראל. זה שדה קרב שאני לא מאמין שנצליח להשתלט עליו גם אם נגייס את כל 1,500 כבאי ישראל", כך מתאר הערב בשיחה עם חדשות 2 רש"פ חזי לוי, דובר שירותי הכבאות בחיפה את השריפה הגדולה שמשתוללת מאז השעה 11:30 באזור הכרמל. "השריפה הזו הכי גדולה גם בהיקפים שלה, גם ביכולת שלנו להתמודד איתה, וגם בכמות הנפגעים", אמר רש"פ לוי.

דובר שירותי הכבאות סיפר על מאמצי הכיבוי הנמשכים. "הכבאים שלנו נלחמים מול חזיתות אש בגובה של עשרות מטרים, מתעלמים לחלוטין מהסכנה האישית שלהם - עומדים מול בתי התושבים בבית אורן ומסרבים לעזוב", תיאר. "זה מה שחינכנו אותם. גם כשחלקם נלכדו בבתי התושבים - הם המשיכו לפעול".

"האש לא מאיימת על תושבי חיפה ורכס הכרמל"

"מתחילת השריפה היה ברור לנו שמדובר בשריפה אחרת", המשיך רש"ף לוי. "האסטרטגיה שלנו היא לעצור את חזית האש הארוכה, אבל כל טקטיקה שלנו פשוט מתרסקת. אנחנו בנויים על אספקת מים של כוחות כיבוי, יחידות חילוץ והצלה, כוחות משטרה ואפילו גורמים פרטיים ששלחו לנו מים לכבאיות שלנו".

מבחינת מיקום השריפה בשעה זו, עדכן רש"ף לוי: "תושבי חיפה, טירת הכרמל, עוספייה ורכס הכרמל יכולים להיות רגועים - האש אינה מאיימת עליהם. אך עיקר המאמץ נעשה כעת בקיבוץ בית אורן". לדבריו, "כל כבאי מדינת ישראל גוייסו למאמץ. השריפה הזו לא תיגמר גם מחר".

תת אלוף חסון חסון, מזכירו הצבאי של נשיא המדינה שמעון פרס, תושב הכרמל אף אמר כי הכרמל "נראה כמו הר געש".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

האסון בכרמל: סיקור מיוחד

40 נהרגו באירוע הדליקה בכרמל

כבאים שנלחמים באש: זה נראה כמו שדה קרב

נתניהו פנה לסיוע בינלאומי דחוף

האסון בכרמל: המדריך המלא לתושבי האזור

ראש עיריית חיפה: כואבים ובוכים

שלב אחרי שלב: כך אירע האסון בכרמל

צפו: נצ"מ תומר דקות לפני שנפצעה

רה"מ סייר במסוק מעל אזור הדליקה

משרד החוץ: טורקיה תסייע בכיבוי השריפה בכרמל

"השריפה הגדולה" - מעשה ידי אדם"

תיעוד: מאמצי הכיבוי מלמעלה

ישראל מתגייסת למען תושבי הצפון

צפו: כך נשמע הדיווח הראשון על האסון

תזכורת: השריפות הגדולות מהעבר

האסון בכרמל - המדריך המלא