האם האסון בכרמל הוא שיביא להפשרת היחסים בין ישראל לטורקיה? משרד החוץ הודיע הערב כי טורקיה תשלח שני מטוסים מיוחדים שיסייעו בכיבוי האש המשתוללת מאז שעות הבוקר המאוחרות באזור הכרמל.

מלבד טורקיה, ארבעה מטוסים מיוון, שלושה מרוסיה, שלושה מספרד ושניים מאזרבייג'ן יעשו בשעות הקרובות את דרכם לישראל. הגעתם צפויה ככל הנראה רק מחר.

"עשרה מטוסים בדרכם לישראל"

ארדואן. קמפיין עם חיוך (צילום: רויטרס)
ראש ממשלת טורקיה ארדואן. הפעם מסייע לישראל | צילום: רויטרס

הערב סיפר ראש הממשלה בנימין נתניהו על מאמצי הכיבוי והסיוע הבינלאומי שעושה דרכו לישראל. "עשרה מטוסים בדרך לישראל מחמש מדינות שונות: ספרד, איטליה, קפריסין, יוון ורוסיה", סיפר נתניהו במהלך תדרוך שהעביר לעיתונאים בחפ"ק המרכזי של האירוע. "עם זאת, המטוסים לא יפעלו בשעות הלילה אלא רק בשעות הבוקר. אני רוצה לחזק את ידיהם של הכבאים, שפועלים ללא הפסקה בניסיון להשתלט על האש". 

"יש לנו כרגע שתי מטרות", אמר נתניהו. "הראשונה והעיקרית - הצלת חיי אדם, השנייה היא כיבוי השריפה. אני פונה לאזרחי ישראל ואומר להם - אל תיכנסו לפאניקה וצאו מהשטח. אין לאף אזרח מה לחפש כרגע במוקדי האש". במקביל הודיע רה"מ כי פינוי התושבים יתבצע בהתאם לצורך. השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ' הוסיף ואמר כי מחר תערוך המשטרה סריקות נוספות ביישובים.

האסון בכרמל: סיקור מיוחד

40 נהרגו באירוע הדליקה בכרמל

כבאים שנלחמים באש: זה נראה כמו שדה קרב

נתניהו פנה לסיוע בינלאומי דחוף

האסון בכרמל: המדריך המלא לתושבי האזור

ראש עיריית חיפה: כואבים ובוכים

שלב אחרי שלב: כך אירע האסון בכרמל

צפו: נצ"מ תומר דקות לפני שנפצעה