את העדכונים על דליקת הענק בכרמל קיבל ראש הממשלה בנימין נתניהו במהלך טקס הדלקת נרות חגיגית בבית הנשיא. נתניהו קיצר באופן מיידי את שהותו במשכן הנשיא, ועבר באופן מיידי להתעדכן במצב האש.

על מנת לנסות ולשלב בין הכוחות המחלצים, שוחח ראש הממשלה נתניהו עם שר הביטחון אהוד ברק והשר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ'. כמו כן, ביקש ראש הממשלה סיוע מיידי מארבע מדינות: רוסיה, איטליה, יוון וקפריסין, להן יש ניסיון בטיפול בדליקות בהיקף שכזה.

נכון לשעה זו, השיבו שתי מדינות בחיוב על בקשתו של נתניהו. קפריסין ניאותה לשלוח לישראל מסוק כיבוי שנמצא באזור ויוון תשלח אף היא ארבעה מטוסי כיבוי כדי לסייע בפעולות הכיבוי.

הנשיא פרס: לבנו עם הכבאים

נשיא המדינה שמעון פרס התייחס במהלך טקס הדלקת הנרות לאסון הכבד. "הלב שלנו היום עם תושבי חיפה והכרמל, עם הכבאים שנלחמים באומץ לב מדהים וחלקם אף נפצעו ועם התושבים.

השריפה טרם חלפה, ואם יש משהו להגיד זה שהמעורבים באירוע הקשה מגלים גבורה ,שמסמלת את חג החנוכה - גבורה אישית ועילאית ואנחנו מתפללים לנס. אנחנו מתפללים לשלומם. אנחנו מתפללים לגמר השריפה."

נתניהו קרא לאזרחים: צאו מהשטח

ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיע הערב לאחד החפ"קים שמנהלים את מאמצי הכיבוי, וסיפר על מאמצי הממשלה. "יש לנו כרגע שתי מטרות", אמר רה"מ, "הראשונה והעיקרית - הצלת חיי אדם, השנייה היא כיבוי השריפה.

נתניהו קרא לתושבים להישמע להוראות הביטחון. "אני פונה לאזרחי ישראל ואומר להם - אל תיכנסו לפאניקה וצאו מהשטח. אין לאף אזרח מה לחפש כרגע במוקדי האש". במקביל הודיע רה"מ כי פינוי התושבים יתבצע בהתאם לצורך. השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ' הוסיף ואמר כי מחר תערוך המשטרה סריקות נוספות ביישובים.

בנוגע למאמצי הכיבוי, הגדיר נתניהו את השריפה כאירוע בסדר גודל בינלאומי. "יש עשרה מטוסים בדרך לישראל מחמש מדינות שונות: ספרד, איטליה, קפריסין, יוון ורוסיה", סיפר נתניהו. עם זאת, המטוסים לא יפעלו בשעות הלילה אלא רק בשעות הבוקר. "אני רוצה לחזק את ידיהם של הכבאים, שפועלים ללא הפסקה בניסיון להשתלט על האש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים על השריפה הגדולה? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

האסון בכרמל: סיקור מיוחד

40 נהרגו באירוע הדליקה בכרמל

כבאים שנלחמים באש: זה נראה כמו שדה קרב

האסון בכרמל: המדריך המלא לתושבי האזור