נושאים תפילה להשתלטות על האש: מנהיגה הרוחני של ש"ס, הרב עובדיה יוסף, קורא הערב לציבור להגיע לתפילה המונית שתיערך הערב בשעה 23:30 ברחבת הכותל המערבי בירושלים. "אני קורא להשמיע זעקה בעקבות האסון שפקד את עם ישראל", קרא הרב עובדיה וביקש להשתתף בעצרת התפילה שתיערך בבירה. את התפילה צפוי להוביל הרב הספרדי הראשי שלמה עמר, ומועברת בשידור חי כאן באתר האינטרנט של חדשות 2.

במקביל, הודיעו הערב מספר גופים לקלוט את המשפחות שפונו מבתיהם בצפון. ברמת השרון הקימה העירייה מוקד חירום לאירוח משפחות מצפון הארץ, זאת בשיתוף עם רשת המתנ"סים העירונית ומערך ההתנדבות היישובי. ראש העירייה איציק רוכברגר הנחה את הגורמים המקצועיים להיערך ולעשות את כל התיאומים הנדרשים לקליטה מהירה של המשפחות - עוד במהלך הערב.

משפחות מחיפה ומהאזור שיירצו להתארח ברמת השרון מוזמנות להירשם במוקד העירוני של העירייה בטלפון 03-5483819.

גם יוזמות פרטיות

גם במועצת יש"ע הקימו בשעות האחרונות מוקד מיוחד לקליטת משפחות שפונו מביתן בעקבות השריפה. במועצה עמלו בשעות האחרונות על הכנת והכשרת מספר מתחמי אירוע למשפחות באולפנת עפרה, באולפנת קדומים, בעלי ובמדרשות בעפרה ובשבי שומרון. מספרו של המוקד בבנימין שפועל 24 שעות ביממה הוא 02-9974106.

גם אזרחים פרטיים פועלים מאז היוודע גודל האסון כדי לסייע לתושבי הצפון ולכוחות החילוץ שעומלים שעות ארוכות בניסיון להשתלט על הלהבות. כך למשל תושבים מכפר חסידים הגיעו עד בסמוך למקום עבודת הכבאים והביאו להם מזון ואספקה. גם למייל האדום של חדשות 2 באינטרנט זורמות מאז שעות הערב פניות של אזרחים שמציעים לקלוט בביתם משפחות מהצפון שפונו מבתיהם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים מהשריפה? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

האסון בכרמל: סיקור מיוחד

40 נהרגו באירוע הדליקה בכרמל

כבאים שנלחמים באש: זה נראה כמו שדה קרב

נתניהו פנה לסיוע בינלאומי דחוף

האסון בכרמל: המדריך המלא לתושבי האזור

ראש עיריית חיפה: כואבים ובוכים

שלב אחרי שלב: כך אירע האסון בכרמל

צפו: נצ"מ תומר דקות לפני שנפצעה

רה"מ סייר במסוק מעל אזור הדליקה

משרד החוץ: טורקיה תסייע בכיבוי השריפה בכרמל

"השריפה הגדולה" - מעשה ידי אדם"

תיעוד: מאמצי הכיבוי מלמעלה

ישראל מתגייסת למען תושבי הצפון

צפו: כך נשמע הדיווח הראשון על האסון

תזכורת: השריפות הגדולות מהעבר

האסון בכרמל - המדריך המלא