למרבה הצער שריפת הענק שמתחוללת בשעות אלה בכרמל, היא לא הראשונה על ההר שאיבד בשלושים בשנים האחרונות 30,000 דונמים שעלו באש במספר של דליקות. שלוש מהשריפות על הכרמל זכורות במיוחד: בשנת 1989 עלו באש 5,300 דונמים, בשנת 1998 נשרפו כ-7,000 דונמים של חורש טבעי ולפני כחמש שנים נשרפו 1,600 דונמים - שגרמו לפינוי תושבים בחיפה.

גם ללא הדליקה היום, תיזכר שנת 2010 כשנה מרובת שריפות. יותר ממיליון עצים התכלו השנה ביותר מאלף שריפות שפרצו בכל רחבי הארץ. השריפות הגדולות השנה היו בעיקר ברמת הגולן, בהם עלו באש יותר מ-40 אלף דונמים ונהרגו אלפי בעלי חיים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים על השריפה הגדולה? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

עדכון אחרון: 04:00 האש הגיעה לכביש חיפה-ת"א הישן

רב-טפסר שמעון רומח, ניצב כבאות ארצי, סיפר הלילה כי האש חצתה את מורדות הכרמל, והגיעה לכביש מספר 4. "הכבאים נלחמים בשעה זו בדליקה סמוך לכלא עתלית, כאשר אנחנו לא צפויים להשיג שליטה על האש לפני שעות הצהריים". במקביל, דיווח רומח כי האש באזור שכונת דניה בחיפה נחלשה, וכי כרגע לא נשקפת סכנה לבתים.

בשלושה מוקדים אחרים משתוללות דליקות ענק: בכניסה לקיבוץ ניר עציון וסמוך לימין אורד. כבאיות נשלחו למקום בניסיון לכבות את האש, כאשר שני תושבי שני היישובים הללו פונו. מוקד אחר של האש נמצא סמוך לרחוב הברוש בטירת הכרמל. התושבים שפונו מהאזור נקראים שלא לשוב למקום - מחשש לחייהם.

האסון בכרמל: סיקור מיוחד

40 נהרגו באירוע הדליקה בכרמל

כבאים שנלחמים באש: זה נראה כמו שדה קרב

נתניהו פנה לסיוע בינלאומי דחוף

האסון בכרמל: המדריך המלא לתושבי האזור

ראש עיריית חיפה: כואבים ובוכים

שלב אחרי שלב: כך אירע האסון בכרמל

צפו: נצ"מ תומר דקות לפני שנפצעה

רה"מ סייר במסוק מעל אזור הדליקה

משרד החוץ: טורקיה תסייע בכיבוי השריפה בכרמל

"השריפה הגדולה" - מעשה ידי אדם"

תיעוד: מאמצי הכיבוי מלמעלה

ישראל מתגייסת למען תושבי הצפון

צפו: כך נשמע הדיווח הראשון על האסון

תזכורת: השריפות הגדולות מהעבר

האסון בכרמל - המדריך המלא