השריפה הגדולה בתולדות המדינה שהחלה אתמול בכרמל, הולידה גם לא מעט סיפורי גבורה של אנשים בשירותי כוחות ההצלה שהוכיחו אומץ לב והקרבה בפעילותם בשטח. אך לטענת גורמים במד"א, דורון קוטלר, קצין המבצעים הראשי של הארגון, בחר דווקא בשעה הקריטית ביותר לצאת לחופשה במקום להתגייס לטובת המאמץ הכלל-ארצי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים על השריפה הגדולה? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

קוטלר, שאמור היה לפקד על הפינוי המורכב של הנפגעים באסון הכרמל, נסע לאילת יחד עם משפחתו במקום להירתם למאמץ. בעקבות ההחלטה, במגן דוד אדום הוחלט להשעות את קוטלר מתפקידו. עם זאת, לאחר שעתר קוטלר לבית הדין לעבודה, קבע השופט שהדחתו לא הייתה כדין והורה להחזירו באופן מידי לתפקידו.

לדברי אנשי מגן דוד אדום, הוזעק קוטלר בשעות הצהריים, עם קבלת הדיווחים על השריפה הגדולה. לצד הדיווחים על ממדי השריפה, התגלתה הסכנה לנוסעי אוטובוס הצוערים והשוטרים שנלכדו באש. למרות זאת, קוטלר העדיף לצאת לחופשה שתוכננה מראש ולא להגיע לאירוע. לאחר בירור העניין, החליט כאמור מנכ"ל מגן דוד אדום אלי בין להדיח את קוטלר מתפקידו.

ממשרד עורך דין אשר חלד, המייצג את דורון קוטלר, נמסר בתגובה כי: מדובר במהלך הדחה פסול. אנו מצרים על כך שבמקום לעשות שימוש בכישוריו וניסיונו רב השנים, בוחרים לעסוק בחיסול חשבונות אישי שאין לו קשר לאירוע השריפה.

האסון בכרמל: סיקור מיוחד

איפה יכולים המפונים להתארח?

41 נהרגו באירוע הדליקה בכרמל

כבאים שנלחמים באש: זה נראה כמו שדה קרב

נתניהו פנה לסיוע בינלאומי דחוף

ראש עיריית חיפה: כואבים ובוכים

שלב אחרי שלב: כך אירע האסון בכרמל

צפו: נצ"מ תומר דקות לפני שנפצעה

רה"מ סייר במסוק מעל אזור הדליקה

משרד החוץ: טורקיה תסייע בכיבוי השריפה בכרמל

"השריפה הגדולה" - מעשה ידי אדם"

תיעוד: מאמצי הכיבוי מלמעלה

ישראל מתגייסת למען תושבי הצפון

צפו: כך נשמע הדיווח הראשון על האסון

תזכורת: השריפות הגדולות מהעבר

האסון בכרמל - המדריך המלא