ידיים מחזיקות מרק חם (צילום: istockphoto)
איזה כיף, סוף סוף סיבה להכין מרק על אמת | צילום: istockphoto

מרק שעועית וגרונות הודו

את המתכון הזה קיבלנו מאלקנה ביטון (זוכרים? מאסטר שף 1, מקום שני)  בסוף 2010, ממש שבוע אחרי השריפה הגדולה בכרמל, שבה הוא נלחם יחד עם חבריו הכבאים. בהקדמה למתכון הוא סיפר לנו איך הוא נוהג להכין את המרק הזה לחבר'ה בתחנה, ואיך כל אחד שמרגיש רעב או שקר לו ניגש לסיר ולוקח עוד מנה. התיאור הזה הריץ אותנו למטבח, ומאז ועד היום המרק הזה הוא אורח קבוע במטבח שלנו בחורף.

מתכון: מרק שעועית וגרונות הודו

>> אתם מוזמנים להתחמם קצת אצלנו בפייסבוק

מרק אפונה וגזר

עוד אחד מהמרקים הקבועים שלנו, והפעם של אסתי ידידיה. היא נוהגת להכין אותו עם הבנות שלה, אנחנו מעדיפים לעשות את זה בעצמנו, בעיקר כדי שנוכל לתקתק אותו מהר ולהתיישב איתו מול הטלוויזיה. אסתי ממליצה לא להשתמש באפונה וגזר קפואים. אנחנו עשינו את זה פעם אחת, ועדיין קיבלנו מרק מצוין. 

מתכון: מרק אפונה וגזר

מרק אפונה וגזר (צילום: אסתי רותם, אוכל טוב)
מרק אפונה וגזר. מהמתכונים האלה שכל אחד חייב שיהיו לו | צילום: אסתי רותם, אוכל טוב

מרק חרירה

אוי חרירה חרירה, איזה חבר אמיתי אתה. בתור המרוקאים דה לה שמאטע שאנחנו, מעולם לא טעמנו חרירה כהלכתו - עד שנכנסה לחיינו סמדי בומבה ואיתה המרק הזה. תקשיבו, מדובר ביציאה פשוט גאונית, שבניגוד לשתי ההמלצות הקודמות שלנו - גם מחזיקה ארוחה בכיף. מרק עשיר, עמוס בבריאות, שיש בו קטניות ובשר וירוקים וכורכום ופלפל לבן - כל מה שצריך ביום שבו לא מתחשק לזוז מהבית. אגב, המרק הזה מוצלח גם בגרסתו הצמחונית, אבל עם בשר הוא טעים פי אלף.

מתכון: מרק חרירה

עוד באוכל טוב:

 

מרק חרירה אלג'יראי (צילום: בני גם זו לטובה, אוכל טוב)
חרירה. כמה אנחנו שמחים שנכנסת לנו לחיים | צילום: בני גם זו לטובה, אוכל טוב

מרק אפונה חורפי

הסיבה שאנחנו אוהבים את המרק הזה יותר מכל מרקי האפונה האחרים היא שאין בו תפוח אדמה - מה שהופך אותו לפחות מנפח את הבטן, יותר בריא והרבה יותר טעים. הבטטה שיש במקומו היא פשוט הברקה, שאחריה אנחנו לא יכולים להביט לאחור. המתכון הוא של ליה שומרון פינדר - ואם חשבתם שאחת כמוה תיתן לקטנית להסתובב חופשי בלי דגן מלא, כמובן שטעיתם. תוספת של מעט קוואקר הופכת את המרק הזה גם למופת של בריאות.

מתכון: מרק אפונה

מרק קרופניק

לא נכחיש, קרופניק הוא לא מהמרקים האסתטיים. למעשה, הוא מהמרקים הבלתי אסתטיים, אבל זאת לא סיבה לפסול אותו. הוא סמיך, הוא משביע והוא משמח את הבטן כמו שלא הרבה דברים משמחים אותה בימי סגריר. המתכון הזה הוא בלי פטריות - אבל אם אתם בקטע אתם בהחלט מוזמנים להוסיף.

מתכון: מרק קרופניק

מרק אפונה (צילום: אפיק גבאי, אוכל טוב)
מרק אפונה בדיוק כמו שאנחנו אוהבים | צילום: אפיק גבאי, אוכל טוב

מרק עדשים מכוסה בצק

הנה לכם מרק שממש ממש קל להכין, ובעזרת שדרוג קטן הוא הופך ליציאה אמיתית. המתכון הוא של נוף ממאסטר שף, המרק הוא מרק עדשים והשדרוג הוא מעטה של בצק, שאופים על הקערה. אם מישהו מתכוון לקפוץ אליכם הערב, אין לכם ברירה אלא להכין כזה.

מתכון: מרק עדשים מכוסה בצק

מרק העדשים הכי פשוט בארץ

ואם מדברים על מרקי עדשים - חייבים להזכיר גם את זה. אין בו כמעט מרכיבים, הוא לא מצריך עבודה כמעט בכלל, ולפחות אצלנו בבית מתים עליו. מרק למי שלא רוצה להרשים (וגם לילדים ששונאים למצוא חתיכות בצל קטנות באוכל שלהם).

מתכון: מרק עדשים קל

לא תאמינו איזה טעם יש לפיתה (צילום: אסף אמברם, אוכל טוב)
מרק העדשים של נוף. מלך! | צילום: אסף אמברם, אוכל טוב

מרק בצל

טוב, את המרק הזה הכנסנו כי פשוט אי אפשר בלי. כלומר, ברור שאפשר, אלא אם כן אתם אוהבים לשבת בבית ולהרגיש כאילו אתם מפנקים במסעדה קטנה בפריז. המתכון הזה הוא של תומר בלס (האיש והלחם), והוא אמנם מגיש אותו בתוך כיכר, אבל זה לא מחייב אתכם. המושחתים מוזמנים לתת בגבינה הצהובה ובקרוטונים מלמעלה. אה, וכלל ברזל - את הבצל מטגנים עד שהוא שחום, ולא משנה כמה זמן זה לוקח. קריטי קריטי.

מתכון: מרק בצל

 מרק שעועית וקבנוס

והנה אחד של רות אוליבר (מתוך "על השולחן"), שאמנם מכינים מדברים שיש בבית (קבנוס, שעועית בקופסה, עגבניות מרוסקות, כאלה) - אבל מקבלים תוצאה מפנקת, עם טעם של שעתיים השקעה. אנחנו מתים על זה.

מתכון: מרק שעועית וקבנוס

מרק שעועית (צילום: דניאל לילה, על השולחן)
מרק שעועית וקבנוס מ"האוצר של על השולחן". נכון נראה מיליון דולר? | צילום: דניאל לילה, על השולחן

מרק מינסטרונה של עומר מילר

את המרק הזה אנחנו מודים שמעולם לא הכנו, אבל בכל פעם שאנחנו רואים את התמונה אנחנו מבטיחים לעצמנו שהיום זה ישתנה. הרבה ירקות, שעועית לבנה, חומוס וכל מיני ירוקים, ובעיקר חותמת של עומר מילר, שזה מאוד מבטיח.

מתכון: מרק מינסטרונה

מרק מינסטרונה "כפתור" עם הרבה ירקות, עומר מילר (צילום: קרן ביטון כהן, אוכל טוב)
מינסטרונה של עומר מילר. גם יומך יבוא | צילום: קרן ביטון כהן, אוכל טוב

מרק עגבניות ולחם

אם מדברים על תמונות שעושות לנו את זה - קבלו את זאת. המתכון הוא של עז תלם, והמרק הוא מרק עגבניות פשוט פשוט, שמה שהופך אותו למה שהוא זה 4 הפרוסות של לחם השאור (או אחר, תירגעו) - שנכנסות לתוכו וסופגות את הטעמים כאילו הן חלה והמרק חריימה.

מתכון: מרק עגבניות ולחם

מרק עגבניות ולחם (צילום: אסף אמברם, אוכל טוב)
וגם אתה על הכוונת שלנו. מרק עגבניות ולחם | צילום: אסף אמברם, אוכל טוב

 >> לא מצאתם את עצמכם? הנה עוד מיליון מתכונים למרק