לפני כחודש התרסק ברומניה מטוס צבאי מסוג "אנטונוב 2", עליו היו 12 אנשי צוות. בין ההרוגים היה קצין בכיר בחיל האוויר הרומני, ניקולה ג'יאנו, שהיה אחראי על הקשר בין חילות האוויר של שתי המדינות. לאחר האירוע, יצרו קשר בצה"ל עם מקביליהם הרומנים, והציעו להם לבטל את התרגיל בשל האבל הכבד בו היו שרויים אנשי חיל האוויר הרומני.

למרות האסון ואובדנו של הקצין הבכיר, החליטו בצבא רומניה להמשיך את שגרת האימונים כרגיל. "הצענו לרומנים מתוף נימוס לבטל את התרגיל", סיפר גורם צבאי בכיר לעיתון "ישראל היום", "אם חלילה היה מתרחש אירוע כזה בישראל, סביר להניח שהיינו מבקשים לדחות תרגילים שנקבעו מראש עם צבאות זרים".

הבוקר יחלו בחילוץ הגופות

בשעות הבוקר המוקדמות יחלו לוחמי יחידת החילוץ בהיטס של חיל האוויר, 669, במבצע המסובך של חילוץ הגופות מאזור ההתרסקות. לוחמי היחידה צפויים להגיע לאיזור ההתרסקות במסוקי יסעור, ולהשתלשל בכבלים אל האזור בו מצויים שברי המסוק. הסיבה לכך היא תנאי השטח הבעייתיים באיזור והעובדה שלא ניתן להגיע ברכב למקום בו נמצאו הגופות.

מלאכת חילוץ הגופות הסבוכה צפויה להימשך שעות ארוכות, ולאחר שהן יחולצו - צוות של הרבנות הצבאית יקבל לידיו את הגופות ויבצע זיהוי ודאי של ההרוגים, כפי שנהוג בצה"ל. מי שיהיה אחראי על זיהוי הגופות יהיה הרב הצבאי הראשי, תא"ל רפי פרץ, לו קשר ישיר לטייסת דורסי הלילה שאנשיה היו מעורבים בתאונה.

האסון ברומניה: סיקור מיוחד

לפני כחודש הציעה ישראל לבטל את התרגיל

לוחמי 669 יחלו בחילוץ הגופות

נמצאה הקופסה השחורה של המסוק שהתרסק

תחקיר ראשוני: טעות אנוש ומזג האוויר גרמו לאסון

תיעוד: כך נראו החיפושים אחרי הגופות

תמונות ראשונות מאזור האירוע

"אבנר סימס אתמול: ד"ש ונשיקות"

דב קשת על בנו יהל: הוא היה מלח הארץ האמיתי

6 משפחות התבשרו: "הבן נעדר"

חודשו חיפושי הנעדרים בהתרסקות

כך כנראה התרסק מסוק היסעור

כוחות חילוץ ימריאו לרומניה

שישה חיילים נעדרים בהתרסקות מסוק ברומניה

קווים לדמותו של מסוק היסעור

מדוע חיל האוויר מתאמן ברומניה?

עד ראייה מתאר את אירוע ההתרסקות