אחד מששת חיילי צה"ל שנעדרים מאז אתמול לאחר שמסוק בו טסו התרסק במהלך אימון ברומניה הוא רס"ן יהל קשת, המתגורר בחצרים שבנגב. אביו דב קשת שוחח עם חדשות 2 מוקדם יותר הבוקר, וסיפר על בנו ועל התחושות שעוטפות אותו מאז שנודע לו כי בנו נעדר.

"אתמול בשעות הערב הגיעו לביתנו שבמושב שרונה ארבעה לובשי מדים, הבנתי מיד שבני נהרג בתאונת אימונים ברומניה". קשת סיפר כי נציגי צה"ל סיפרו לו כי יהל שהה על מסוק שהתרסק, וכרגע הוא נחשב בחזקת נעדר. "הגיעו אנשים מהטייסת שלו לתמוך בנו", אמר, "אנחנו ידענו שהוא היה ברומניה ושוחחנו איתו לאחרונה ביום שבת האחרון".

"יהל הוא מלח הארץ האמיתי"

בתפקידו האחרון שימש יהל בתפקיד בכיר בבית הספר לטיסה, ובקרוב היה אמור להתמנות לתפקיד פיקודי באחת מהטייסות חיל האוויר. "יהל היה מקדם הרבה מאוד פעילויות חינוכיות, גם בצבא וגם לפני כן", ציין אביו דב, "אומרים מלח הארץ - יהל היה מלח הארץ האמיתי, לאן שלא הלך צמח דשא ירוק".

יהל סיים לימודי הנדסת מכונות באוניברסיטת בן גוריון שבב"ש, כאשר גם שם דאג לקידום אוכלוסיות חלשות. "הוא קידם נושאי קליטת עולים, קיבל את פרס תמרי על פעילות למען הקהילה. אנחנו דאגנו ללוות אותו כל הזמן, עצוב לי שזה נקטע", סיכם אביו.

אסון ברומניה - סיקור מיוחד

אישתו של הנעדר בחודש הרביעי להריונה

צוות חילוץ הגיע: "המראות קשים"

6 משפחות התבשרו: "הבן נעדר"

חודשו חיפושי הנעדרים בהתרסקות

כך כנראה התרסק מסוק היסעור

כוחות חילוץ ימריאו לרומניה

שישה חיילים נעדרים בהתרסקות מסוק ברומניה

קווים לדמותו של מסוק היסעור

מדוע חיל האוויר מתאמן ברומניה?

עד ראייה מתאר את אירוע ההתרסקות