נציגי קצין העיר התדפקו אמש על דלתות משפחותיהם של סרן ניר לקריף מקריית אתא, סא"ל אבנר גולדמן ממודיעין, רס"ן ליאור שי מתל-נוף, רס"ן יהל קשת מחצרים, רב-סמל אורן כהן מרחובות וסא"ל דני שפנבאור ממושב קידרון - כולם מוגדרים נעדרים בהתרסקות מסוק היסעור, אמש במרכז רומניה.

אשתו של ניר לקריף, בן 25, נמצאת בחודש הרביעי להריונה. אביו של הסרן, שמשרת כמכונאי מוטס בחיל האוויר, מתנדב ככונן בארגון "איחוד הצלה". דודו שמעון בן-דוד סיפר לאתר החדשות של חיפה, 0404, כי "המצב הזה קשה מאוד. אנחנו ממתינים לקבל פרטים. הבחור הזה הוא מלח הארץ. לאבא שלו היה אור בעיניים כשהוא היה מדבר עליו".

"יהל ספג את הערכים של ההתיישבות", אמר ל"ידיעות אחרונות" שכן של משפחתו של הטייס, רב-סרן יהל קשת, בן 33, אשר מתגורר עם אשתו ושני ילדיו בבסיס חצרים. "מדובר בבחור איכותי, מלח הארץ". קשת נחשב לקצין מצטיין בחיל האוויר.

לרב-סרן ליאור שי, תינוק בן חמישה חודשים בלבד. החברים ובני המשפחה שהתכנסו אמש בבית המשפחה ניסו לנחם את אשתו, שזעקה: "איפה הוא? אני רוצה לדעת איפה הוא ולמה הוא הלך?". לפי הדיווח הבוקר ב"ידיעות", אביו של שי קיבל את הבשורה על כך שבנו נעדר ורק אחר כך יודעה על כך האם, שהתיישבה המומה על כיסא בפינת החדר.

מזג האוויר מקשה על החיפושים בהרי הקרפטים

בעקבות התרסקות המסוק הורה מפקד חיל-האוויר האלוף עידו נחושתן, על עצירת כל טיסות האימונים בזרוע ליום אחד, אך הפעילות המבצעית בחיל תימשך. בנוסף, מינה נחושתן צוות תחקיר מיוחד בראשות תת-אלוף לחקירת נסיבות התאונה הקטלנית.

כלי תקשורת ברומניה מדווחים כי המסוק הצה"לי התרסק אתמול בשעות אחר הצהריים במרכז המדינה, בתאונת אימונים. על פי הדיווחים - הקשר עם המסוק אבד, וכעת קיים חשש לחיי שבעה בני אדם שהיו עליו - שישה חיילים ישראלים וחייל רומני אחד. בכלי התקשורת הרומניים דווח בתחילה כי אותרו כל שבע הגופות של אנשי הצוות, אך כרגע מדווח כי לא נמצאו גופות ואף לא שברי המסוק.

על פי הדיווחים, המסוק הישראלי התרסק במהלך תרגיל משותף בשם "בלו-סקיי", עם כוחות רומנים, במרכז המדינה. בשל תוואי השטח הבעייתי, קיימת בעיית גישה לאזור - כך דווח בכלי התקשורת. 

חיל האוויר הרומני הבחין שהמסוק נעלם מהרדאר - ואז הוכרז מצב חירום. ככל הנראה טייס המסוק השני לא ראה את ההתרסקות בשל עננות כבדה, ובחיל האוויר מעריכים בשלב זה כי סיבת התאונה היא ראות לקויה ולא תקלה טכנית. צוותי חילוץ רומנים, אנשי צבא, חיל הרפואה המקומי ואמבולנסים בדרך למקום ההתרסקות, אך עדיין קשה להגיע לאזור בגלל תנאי השטח ומזג האוויר.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אסון ברומניה - סיקור מיוחד

כך כנראה התרסק מסוק היסעור

כוחות חילוץ ימריאו לרומניה

שישה חיילים נעדרים בהתרסקות מסוק ברומניה

קווים לדמותו של מסוק היסעור

מדוע חיל האוויר מתאמן ברומניה?

עד ראייה מתאר את אירוע ההתרסקות