כלי התקשורת הרומנים הביאו את דבריו של עד ראייה לאירוע התרסקות מסוק היסעור, שבעקבותיו הוכרזו שישה חיילי צה"ל כנעדרים.

"בסביבות השעה 15:30 בצהרים ביליתי עם חבר בפארק, כשלפתע ראיתי שלושה מסוקים שהגיחו מתוך האזור ההררי במחוז שלנו". עד הראייה המשיך וסיפור כי תוך כדי טיסה המסוק החל להנמיך את גובה הטיסה שלו, תוך כדי שהוא מוציא עשן מהרוטור האחורי שלו.

"שני המסוקים האחרים המשיכו לטוס כרגיל", מספר עד הראייה, "המסוק השלישי לא טס בעקבותיהם". אותו עד ראייה לאירוע לא הבחין ברגע ההתרסקות, "רק ראיתי אותם נעלם בתוך ההרים", סיכם.

התקשורת הרומנית: אותרו 4 גופות

משפחות החיילים שהיו על המסוק שהתרסק קיבלו הודעה - ובשלב זה החיילים מוגדרים כנעדרים. בכלי התקשורת הרומניים דווח בתחילה כי אותרו כל שבע הגופות של אנשי הצוות, אך בהמשך עודכן כי אותרו רק ארבע גופות.

על פי הדיווחים המסוק הישראלי התרסק במהלך תרגיל משותף בשם "בלו-סקיי", עם כוחות רומנים, במרכז המדינה. בשל תוואי השטח הבעייתי, קיימת בעיית גישה לאזור - כך דווח בכלי התקשורת. חיל האוויר הרומני הבחין שהמסוק נעלם מהרדאר - ואז הוכרז מצב חירום. ככל הנראה טייס המסוק השני לא ראה את ההתרסקות בשל עננות כבדה, ובחיל האוויר מעריכים בשלב זה כי סיבת התאונה היא ראות לקויה ולא תקלה טכנית.

עם זאת, עדיין נבדקת אפשרויות נוספת: אחת היא שמדובר בתקלה טכנית שגרמה להתרסקות. שבוע קודם לכן הייתה תקלה דומה, אולם היא לא טופלה. אפשרות אחרת שנבדקת היא שהמסוק התנגש בצלע הר ומתרסק - ואופציה נוספת היא שהמסוק התפוצץ באוויר.

אסון ברומניה - סיקור מיוחד

שישה נעדרים בהתרסקות מסוק ברומניה

קווים לדמותו של מסוק היסעור

מדוע חיל האוויר מתאמן ברומניה?