במשך יממה ותחת תנאי מזג אוויר קשים במיוחד נערכו פעולות החיפוש אחר ששת חיילי צה"ל והמשקיף הרומני שנספו באסון המסוק ברומניה. רק בשעות הערב הגיעה ההודעה הרשמית על אישורי מוות ודאי לגבי שבע הגופות שנמצאו בשטח ההתרסקות.

אזור ההתרסקות ברכס הקרפטים ברומניה היה מלא בשברי מסוק היסעור שהתפזרו בשטח ההררי. המסוק עלה באש והותיר אחריו מעט חלקים שהיו קשים לזיהוי. משעות הבוקר המוקדמות ניסו כוחות של חיל האוויר וצבא רומניה להגיע לשברי המסוק, אך רק בצהריים - אחרי הליכה רגלית קשה ובסיוע מסוקים - הכוחות החלו לסרוק את השברים.

משלחת מישראל הגיעה לרומניה כדי לסייע בטיפול בגופות ובהשבתן הביתה. חשוב לציין שנקודת ההתרסקות נמצאת מאחורי מצוק שלא מאפשר גישה רגלית. מי שפעל בתוך המעגל הפנימי הם אנשי יחידת החילוץ של חיל האוויר, שהגיעו לזירה במסוקים.

מזג האוויר המעונן היקשה על הגעת מסוקי החילוץ לזירה. לאחר הגעתם החלו הצוותים לסרוק את השטח כדי לאסוף את כל השרידים מתאונה הקשה. גורמי רפואה ורבנות יצאו כדי לזהות בוודאות את הגופות, אך עם רדת החשיכה הופסקה הפעילות והיא תתחדש מחר עם בוקר, במטרה לאתר לזהות ולהשיב את הבנים בחזרה לישראל.

התאונה: ב-15:20 נעלם המסוק מהרדאר

המסוק התרסק אתמול סמוך לשעה 15:20, ובשל האזור בו התרסק היה קושי גדול לצוותי החילוץ וההצלה להגיע למקום. כלי תקשורת ברומניה דיווחו כי הקשר עם המסוק אבד במהלך תרגיל משותף בשם "בלו סקיי" עם כוחות רומניים במרכז המדינה.

חקירה ראשונית של סיבת התאונה מעלה כי מדובר בטעות אנוש שנבעה מתנאי מזג האוויר הקשים. פרטים מהתחקיר הראשוני שנועד להבין מה קרה ברגעים שהובילו לתאונת המסוק הקשה, מגיעים לישראל באמצעות קברניט המסוק השני שביצע את התרגיל יחד עם המסוק הצה"לי שהתרסק. הקברניט סיפר על השניות האחרונות באוויר לפני האסון.

לדברי הקברניט, הוא ביקש מהמסוק השני להתרחק מעט אחד מהשני משום שהם נכנסו לענן, ושניות ספורות לאחר מכן התנגש המסוק בצלע ההר. עם זאת, עדיין קשה לדעת מה קרה בתא הטייס של המסוק שהתרסק.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אסון ברומניה - סיקור מיוחד:

התחקיר: מזג האוויר וטעות אנוש הובילו לאסון

צה"ל מודיע רשמית: נמצאו גופות ההרוגים

משפחות ההרוגים מספרות על יקיריהן

תמונות ראשונות מאזור ההתרסקות

כך כנראה התרסק מסוק היסעור

קווים לדמותו של מסוק היסעור

מדוע חיל האוויר מתאמן ברומניה?

עד ראייה מתאר את אירוע ההתרסקות