בכניסה לבית משפחת גולדמן במודיעין עדיין מתנוסס שלט הברכה שתלו בני המשפחה לאב, סא"ל אבנר. "לאבא שלנו, מזל טוב ליום הולדתך ה-48", נכתב, "באהבה מכולנו". לגולדמן, שעדיין מוגדר "נעדר" מאז התרסקות המסוק אמש ברומניה, ארבעה ילדים - שלושה בנים ובת אחת. הגדול בין 22, הקטנה רק בת 13.

"אין גברים כאלה. אני לא יכולה לדבר עליו עדיין בזמן עבר. אדם עדין מכל הבחינות", סיפרה בכאב אשתו, אורית, לחדשות 2 באינטרנט. "מעטים האנשים שממשיכים לשרת בגיל 48, הוא נורא אהב את זה. מאז שעשה קורס טיס, זו הייתה השליחות שלו".

מפקד חיל האוויר, עידו נחושתן (צילום: רואי ג'ורנו)
מפקד חיל הים מבקר בבית המשפחה | צילום: רואי ג'ורנו

על הרגע בו קיבלה את הבשורה על ההתרסקות אמרה אורית כי "אי אפשר להסביר מה עובר בראש ברגע הזה. אנחנו יחד 25 שנה וזה כאב בלתי נסבל". אשתו של סא"ל גולדמן סיפרה על כך שמספר פעמים היה אבנר עד לתאונות אוויריות בסביבתו או בקרבה אליו.

"הזכרתי לו שט"ו באב היום"

בנוגע לסיכויי ההינצלות מהתרסקות היסעור - מביעה אורית עמדה מפוכחת. "זו תאונת מסוק, לצערי אין הרבה מה לעשות במקרה שכזה". עם בעלה תקשרה לאחרונה רק אתמול בבוקר. הוא שלח הודעת אס.אם.אס, אותה חתם ב"נשיקות ודרישת שלום לכולם". "בהודעה חזרה הזכרתי לו שט"ו באב היום ועד כמה אני אוהבת אותו".

סא"ל אבנר גולדמן הוא מהנדס בהכשרתו, בעל תואר שני במנהל עסקים, ובשנים האחרונות למד לתואר נוסף, "כדי להרחיב את הדעת". אשתו מספרת עליו, "הכי חכם בעולם, הבעל הכי טוב שיכולתי למצוא". על השיחה הקשה מכל, עם הילדים, סיפרה: "אמרתי להם שזה קרה ברגע אחד, שהוא חייך עד הרגע האחרון. אנחנו נתגעגע אליו כל החיים, קיבלנו משהו כל כך טוב. על זה אנחנו צריכים להודות".

 

אסון ברומניה - סיקור מיוחד

לפני כחודש הציעה ישראל לבטל את התרגיל

לוחמי 669 יחלו בחילוץ הגופות

נמצאה הקופסה השחורה של המסוק שהתרסק

תחקיר ראשוני: טעות אנוש ומזג האוויר גרמו לאסון

תיעוד: כך נראו החיפושים אחרי הגופות

תמונות ראשונות מאזור האירוע

דב קשת על בנו יהל: הוא היה מלח הארץ האמיתי

6 משפחות התבשרו: "הבן נעדר"

חודשו חיפושי הנעדרים בהתרסקות

כך כנראה התרסק מסוק היסעור

כוחות חילוץ ימריאו לרומניה

שישה חיילים נעדרים בהתרסקות מסוק ברומניה

קווים לדמותו של מסוק היסעור

מדוע חיל האוויר מתאמן ברומניה?

עד ראייה מתאר את אירוע ההתרסקות