ההודעה על השלמת העסקה לשחרורו של גלעד שליט שמחה הרבה מאוד אזרחים, פעילים ותומכים שיצאו לרחובות כדי לחגוג. אבל לא כולם שבעי רצון מההחלטה לשחרר אלף מחבלים תמורת החייל החטוף. מאיר אינדור, יו"ר ארגון נפגעי הטרור, התייצב אתמול מחוץ למשרד ראש הממשלה בנימין נתניהו, בזמן ששרי הממשלה התכנסו להכריע על גורל העסקה.

"באתי לשאול את שרי הממשלה אם יש להם נתונים על אותם מחבלים שמשתחררים, אם הם יודעים מה המשמעות של שחרור כל אחד, כמה אנשים הם רצחו, אבל השרים אמרו שהם לא קיבלו שום מידע נוסף וקיבלו את העסקה כעובדה מוגמרת", אמר בריאיון לחדשות 2 הבוקר.

לדבריו, נתניהו משלם מחיר גבוה יותר ממה שאולמרט רצה לשלם. "נתניהו נכנע כי מצבו הפוליטי לא היה טוב בעקבות המחאה החברתית", ציין אינדור. "גורם פוליטי אמר לנו עם תחילת המחאה שניזהר, כי ראש הממשלה לחיץ בתקופה הזו, ובאמת באותו חודש התחיל המשא ומתן".

אינדור תוקף את ראש הממשלה על האופן שבו קיבל את ההחלטה וטוען כי "העסקה היא לא תוצאה של שיקול דעת, היא תוצאה של הרבה שיקולים אחרים והתבצעה כמו כוכב נולד. את המחיר ישלמו מאות האלמונים שמסתובבים בינינו - אין להם ועד ואין לה מטה והם גם לא יודעים שהם הקורבן הבא. זו עסקה נוראה ונתניהו מצפה אותה כדי שנקבל אותה, אבל היא רעה מאוד ליהודים".

"דם על ידייו של ראש הממשלה"

אחד המתנגדים הגדולים ביותר של ראש הממשלה הוא דווקא בן משפחתו. גיסו של נתניהו חגי בן ארצי התבטא בחריפות נגד ראש הממשלה על החלטתו לאשר את עסקת שליט ואמר: ""ראש הממשלה שעלה על במה פוליטית לפני 30 שנה והטיף מוסר לכל העולם הערבי על איך צריך לנצח את הטרור, בגד בסופו של דבר בדרך שהוא הוביל במשך כל ימי חייו".

"העם בסופו של דבר ימאס בו, כי הוא הופך לסמל של הכניעה לטרור. אני מתבייש בו", אמר בן ארצי וסיכם במילים הקשות "דם על ידיו של ראש הממשלה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

עסקת שליט - סיקור מיוחד:

הושגה עסקה לשחרור החייל החטוף גלעד שליט

הבוקר: משפחת שליט תשוב לביתה

ראש הממשלה בישיבת הממשלה: "גלעד יחזור לחיק משפחתו ועמו"

אביבה שליט: "אני ארגע כשאראה את בני"

כך תיושם עסקת שליט - וזה מחירהּ

נועם שליט במסר אישי לבנו: "החזק מעמד בשבי"

חגיגות ברחובות עזה: "הישג עצום"

פרשנות: נתניהו הכריע - בניגוד לעמדותיו

פרשנות: מה הוביל לעסקה לשחרור שליט?

העיתונים בישראל: גלעד חוזר הביתה