נועם שליט, אביו של החייל החטוף גלעד שליט, התארח רק לפני שבוע בצ'אט מיוחד בערוץ החדשות ובחדשות 2 בפייסבוק. לקראת יום כיפור, שלח נועם שליט מסר אישי לבנו ואמר: "תשרוד את הסיוט הזה, אני מאמין שנצליח לשחרר אותך - גם אם זה ייקח זמן".

רוצים לשאול את נועם שליט שאלה? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

נועם, ששכל את אחיו במלחמת יום הכיפורים, הסביר כי ההתמדות היא בהחלט לא פשוטה. "עם השכול כבר למדנו להתמודד עם השנים, מחר מציינים 38 שנים למלחמת יום כיפור בה נפל אחי התאום בקרבות ברמת הגולן. ההתמודדות היא קשה ביותר מול חוסר הוודאות בנושא של גלעד. אנחנו לא רואים התקדמות ולא רואים את המנהיגות שמצליחה להתמודד עם קבלת החלטות לא קלות. מנהיגות נבחנת גם בקבלת החלטות קשות. כרגע הם מצליחים להתמודד עם ההפקרה של גלעד אבל לא עם קבלת החלטות קשות".

לשאלת הגולשת שרית, אמר שליט כי הם מפנים את בקשתם לראש הממשלה. "מבחינתנו יש רק אדם אחד שיכול להשיב את גלעד וזה המנדט שלו, וזה ראש הממשלה בנימין נתניהו. כידוע, ממשלת ישראל היא ששלחה את גלעד למשימה ממנה לא חזר. היא מחויבת והעומד בראשה להחזיר את גלעד הביתה לאחר כל כך הרבה שנים וימים שהוא נמצא בשבי".

הגולש דן ביקש לדעת מהם הצעדיים העתידיים שהמשפחה מתככנת לנקוט כדי לקדם עסקה להשבתו של גלעד. "לצערי אני לא יכול לפרט את הצעדים שאנחנו מתכננים", אמר שליט. כשנחליט על צעדים נודיע לצופים ולגולשים".

גולש חדשות 2 בפייסבוק בשם דוד, שאל את אביו של גלעד על תחושותיו נוכח המהפכה החברתית שגנבה את הכותרות בחודשים האחרונים. "אין לנו כעס, יש תהליכים חברתיים שהם קורים וגדולים מאיתנו ואנו מבינים אותם. הדרישה לצדק חברתי היא בהחלט לגיטית. אני חייב לציין שגם הנושא של גלעד הוזכר לא אחת כאחת הדרישות לצדק חברתי. הצלת חייל והשבתו משבי זה גם צדק חברתי", ענה.

"איננו יודעים היכן גלעד נמצא"

בהמשך הצ'אט ביקש נועם מהציבור להיכנס לאתר צבא החברים של גלעד כדי להיות מעורב בפעילויות. "כשנצטרך שהציבור יגיע בהמוניו נבקש דרך האתר", הסביר שליט.

אביו של החייל החטוף התייחס גם לשאלת הגיוס לצה"ל אבל הבהיר חד משמעית כי הוא בעד גיוס. "אנחנו לא קוראים לצעירים לא להתגייס, גם הבת שלנו שירתה ורק השתחררה בסוף אוגוסט לאחר שירות מלא", אמר נועם בתשובה לשאלתה של גלי. "השירות בצה"ל הוא על פי חוק. אנחנו לא קוראים לאנשים להפר את החוק. אבל אנחנו בהחלט חושבים שהמתגייסים וההורים שלהם וגם המילואימניקים צריכים להיות בהחלט מוטרדים שהממשלות לא מצליחות להחזיר חיילים שנשלחו למשימה".

שליט הוסיף כי אין ברשותו מידע על מקום הימצאו של גלעד, ולא קיבל שום מידע כזה מממשלת ישראל. "לכן פעולה צבאית לא רלוונטית ולא אקטואלית וכנראה שגם לא הייתה במשך כל השנים האלה כי לא היה מודיעין מספיק רלוונטי שמאפשר כזו פעולה. גם אם יהיה מודיעין, זה לא אומר שישקלו אופציה כזו", ענה שליט לשאלתה של הגולשת הדר.

לפני יום כיפור: מבקשים סליחה מגלעד

בסרטון חדש לקראת יום הכיפורים שיחול מחר, פונה נועם שליט בבקשת סליחה לבנו המוחזק בשבי חמאס כבר למעלה מחמש שנים. תקופה זו  קשה וכואבת במיוחד עבור נועם שליט, שאיבד את אחיו התאום יואל, דודו של גלעד, במלחמת יום כיפור.

בקשת הסליחה המרגשת ויוצאת הדופן הזו מופיעה בסרטון שהופק על ידי שתי סטודנטיות לצילום מבית הספר לצילום "סם שפיגל" בירושלים, ובו מוצגים פעילי מאהל המחאה של מטה שליט. בראש המתנצלים, אביו של גלעד שליט, נועם, שצטרף ליתר הפעילים שמבקשים מחילה מהחייל החטוף על כך שנזנח בשבי.

בפניית הסליחה לגלעד אומר נועם: "גלעד, סליחה שלא הצלחנו עדיין להשיב לך את חירותך", ומוסיף כי "סליחה שממשלות ישראל ששלחו אותך ומפקירות אותך, נותנות לך להינמק בשבי שנים רבות".

הסרטון נחתם בכיתוב: "גלעד נמצא בשבי 1930 ימים, אין מחילה". בקרב בני משפחתו של גלעד שליט מקווים שהסרטון יעורר תגובות בקרב הציבור, ובכך יגבר הלחץ הציבורי על מקבלי ההחלטות להסכים לעסקה ולהביא לשחרור בנם.

עסקת שליט - סיקור מיוחד:

הושגה עסקה לשחרור החייל החטוף גלעד שליט

ראש הממשלה בישיבת הממשלה: "גלעד יחזור לחיק משפחתו ועמו"

אביבה שליט: "אני ארגע כשאראה את בני"

כך תיושם עסקת שליט - וזה מחירהּ

פרשנות: נתניהו הכריע - בניגוד לעמדותיו

פרשנות: מה הוביל לעסקה לשחרור שליט?

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק