אפשר רק לדמיין כמה חלמו אביבה ונועם שליט על הרגע הזה. ממשלת ישראל מתכנסת לישיבה מיוחדת לאישור העסקה שתחזיר את בנם הביתה, אחרי 1934 ימים בשבי - שהם גם 1934 ימים של מאבק מתיש למען גלעד, אותו ניהלו בעיקר נועם ואביבה, יחד עם פעילי המטה המסורים.

את הבשורה הדרמטית הערב על דיווחי הרשתות הערביות בנושא העסקה, קיבלה אביבה שליט במאהל. נועם היה במרכז הארץ, ועם אישור הידיעה לפרסום בכלי התקשורת יצא מיד לכיוון המאהל בירושלים. גם בנם יואל וחברתו יערה בדרכם מהצפון. רבים מפעילי המטה פרצו בבכי עם ההתרגשות הגדולה בעקבות הדיווח הדרמטי, ואחרי שרבים נהרו אל המאהל - ניכרה שם התרגשות רבה וחיבוקים להורי החייל שהצליחו להעלות חיוך על פניהם.

"אני אירגע רק כשאני אראה את בני במו עיניי", אמרה אביבה בהתרגשות לחדשות 2. "היינו כבר ברגע כזה עם ממשלת אולמרט. זה היה נראה סגור, היינו פה באוהל וזה לא קרה". נועם, שהגיע למאהל כמה דקות לפני תחילת ישיבת הממשלה, אמר: "אנחנו לא יודעים. אנחנו מחכים פה כמו כולם, ולא יודעים משהו חדש מעבר למה שפורסם. הכוונה שלנו היא להמתין ולראות מה ההתפתחויות".

רה"מ לצבי שליט: "הבטחתי ואני אקיים"

בשעות הצהריים התקשר ראש הממשלה נתניהו לנועם שליט. אביו של גלעד העלה את אשתו אביבה, ואז נתניהו בישר להם על השלמת העסקה. לאחר מכן התקשר ראש הממשלה לצבי שליט, סבו של גלעד, ואמר לו: "הבטחתי ואני אקיים". בהמשך שוחחה גם שרה נתניהו עם אביבה, בשיחה מרגשת בה השתיים היו על סף דמעות. "אמרתי לך שבעלי יביא הביתה את גלעד ועכשיו הוא מקיים", אמרה רעיית רה"מ לאביבה,  שהודתה לה בחום.

משפחת שליט הייתה בעיצומו של קמפיין אישי נגד ראש הממשלה נתניהו, שנזנח בבת אחת בעקבות ההבנה שמתגבשת עסקה. הם היו מעודכנים בימים האחרונים והמתינו בציפיה לדיווח האמיתי - שהגיע סוף סוף הערב.

מבטיהם של השניים, לצד הכיסא הריק של גלעד, אומר הכל: הם לא מתכוונים ללכת הביתה עד שגלעד ישוב יחד איתם.

בהכנת הידיעה השתתף יוסי זילברמן

עסקת שליט - סיקור מיוחד:

הושגה עסקה לשחרור החייל החטוף גלעד שליט

ראש הממשלה בישיבת הממשלה: "גלעד יחזור לחיק משפחתו ועמו"

כך תיושם עסקת שליט - וזה מחירהּ

נועם שליט במסר אישי לבנו: "החזק מעמד בשבי"

פרשנות: נתניהו הכריע - בניגוד לעמדותיו

פרשנות: מה הוביל לעסקה לשחרור שליט?

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק