ההצבעה על אישור ההסכם לשחרורו של גלעד שליט זכתה לסיקור נרחב לא רק בישראל, אלא גם במקום שבו הוא כלוא בחצי העשור האחרון - רצועת עזה.

כלי התקשורת של חמאס - ובהם תחנות הטלוויזיה ואתרי האינטרנט המזוהים עם הארגון, מדווחים כל העת על ההתפתחויות עוד משעות אחר הצהריים - ומבשרים בהתרגשות על משעות שובם הקרוב של 1,000 אסירים פלסטינים לבתיהם.

עם פרסום הידיעות על הבאת ההסכם בין חמאס לבין ישראל להצבעה בממשלה, יצאו רבבות פלסטינים לרחובות עזה וציינו בחגיגיות את המאורע. ההמונים הביעו תקווה כי האסירים שישוחררו בתמורה להשבתו של שליט יגיעו לבתיהם כבר בימים הקרובים, עוד טרם יציין העולם הערבי את יום הקורבן.

במקביל, העניקו בעלי תפקידים שונים בחמאס ובזרוע הצבאית שלו ריאיונות רבים שבהם אישרו את הדיווחים ובישרו על השלמת העסקה. ברקע אולפן הטלוויזיה שממנו משדרת תחנת חמאס הוצבה תמונתו של גלעד מקלטת הווידאו היחידה שתיעדה אותו בימי השבי.

"לא שוכחים את יתר האסירים שנותרו בבתי הכלא"

אבו עוביידה - רעול פנים בראיון לחדשות 2 (צילום: החדשות 2)
אבו עוביידה. "הישג היסטורי של חמאס" | צילום: החדשות 2

במשדר המיוחד של כלי התקשורת העזתיים, לרגל ההתפתחויות, עלו לשידור פרשנים, בכירים ודוברים שונים שרובם ככולם הרעיפו על חמאס שבחים על גיבוש ההסכם. "זהו הישג עצום לפלגים הפלסטינים", בישר דובר הזרוע הצבאית של חמאס, אבו עוביידה, בריאיון שהעניק לתחנת הטלוויזיה "אל-קודס".

הוא הוסיף כי הוא וארגונו "התעקשנו על התנאים, ולכן אנו יכולים לבשר על כך ש-99% מדרישותינו יתמלאו. שמרנו על חשאיות, אבל כעת כל הפרטים כבר סוכמו ונותר רק ליישם את העסקה".

אבו עוביידה קרא להמוני הפלסטינים לצאת לרחובות ולציין בחגיגיות את העסקה שנרקמה - שלראייתו, מהווה ניצחון גורף לחמאס על פני ישראל. "לא תישאר ולו אסירה אחת בבתי הכלא של הכיבוש. אנחנו מברכים את עמנו, לוחם הג'יהאד, ואת האסירים שלנו. מדובר בהישג היסטורי. עוד מהרגע הראשון אמרנו שיש לנו מחויבות מוסרית ודתית לאסירים שלנו – וכעת הגיע הזמן שהם ובני משפחותיהם ייצאו לחגוג".

אבו עוביידה ציין כי בחמאס "לא שוכחים גם את אלפי האסירים האחרים שעדיין נמצאים בבתי הכלא של הכיבוש", והבהיר כי "גם כלפיהם יש לנו מחויבות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק