חדשות שמחות: בבוקר הראשון שאחרי אישור העסקה לשחרורו של גלעד שליט, העיתונים בארץ סיקרו באופן מיוחד את הרגעים ההיסטוריים. לראשונה מזה זמן רב, הצבע השולט בשערי העיתונים הוא כחול ולא אדום או שחור.

כל העיתונים, מלבד עיתון "הארץ", פרסמו בשער את תמונתו של גלעד שליט מתוך הקלטת בשבי החמאס, בשילוב תמונה של אמו אביבה כשהיא מחייכת. "הארץ" בחר לשער העיתון דווקא תמונה של חגיגות השמחה מחוץ למאהל של משפחת שליט אמש בירושלים.

"הארץ" גם נבדל בבחירת כותרת ראשית עניינית, "נחתמה עסקה לשחרור שליט", בעוד שלושת העיתונים בחרו בגרסאות דומות של הכותרת הדרמטית יותר: "גלעד חוזר הביתה".

ידיעות אחרונות

"הבטן מתהפכת, אני רק רוצה לחבק אותו ולדעת שהוא אמיתי", כך נפתחת כותרת המשנה בשער בציטוט מדבריו של יואל שליט, אחיו של גלעד. עוד בכותרת המשנה מציג העיתון את המניין המדויק של התקופה בה הוחזק גלעד שליט בשבי החמאס: "5 שנים, 1,934 ימים, 46,416 שעות, ו-2,784,960 דקות של סיוט מגיעים לסיומם".

בדף השני הכותרת הגדולה מצטטת את הסיסמה מהקמפיין לשחרורו של רון ארד "לחופש נולד" והכתבה מסקרת את השתלשלות האירועים הדרמטיים מאתמול החל מהשיחה בין ראש הממשלה לבין נועם שליט ועד לאישור העסקה בישיבת הממשלה בשעת לילה מאוחרת.

מעריב

כותרת המשנה בשער מתארת בקצרה את אישור העסקה, "בתמורה לאלף מחבלים", ואת הצפוי לחזרתו של גלעד בעוד כשבוע. עמודים 2 ו-3 מכילים מספר מאמרי דעה ובעמוד 4 מובא נאומו המלא של ראש הממשלה בנימין נתניהו בפתח ישיבת הממשלה אמש. ידיעה חדשותית ראשונה מופיעה רק בעמוד 5 ובה מתוארת הדרך לחתימה על "אחד ההסכמים הגורליים בתולדות המדינה".

הארץ

בשער של הארץ מפורטים בנקודות פרטים על העסקה לחילופי השבויים, האישור שלה בממשלה, המחיר שתשלם ישראל עבור השבתו של גלעד, ההתעקשות על השארת בכירי האסירים הפלסטינים בכלא, הפשרה שהושגה בין הצדדים והשחרור הצפוי בימים הקרובים.

עמוד 2 כולו מוקדש לכתבת פרשנות ובעמוד 3 מופיעה כתבה חדשותית המתארת את אירועי אמש בתוספת ציטוטים מדוד מידן השליח הישראלי למגעים לשחרור שליט וחאלד משעל, ראש הלשכה המדינית של חמאס.

ישראל היום

מתחת לכותרת הראשית "חוזר הביתה" פרסם העיתון תמונות של אביבה ושל נועם שליט כשחיוך על פניהם יחד עם הכיתוב "חיוך ראשון אחרי 5 שנים". תחת הכותרת בשער, מכנה העיתון את העסקה כ"מתנת חג למשפחת שליט ולעם ישראל".

הכתבה הפותחת מתמקדת במשפחת שליט ובפרץ הרגשות והשמחה ששטף את המאהל בירושלים אחרי שהגיע "הרגע שחיכו לו 1934 ימים". בדפים הבאים סוקרו ההודעה הדרמטית של ראש הממשלה ושיחותיו עם המשפחה תחת הציטוט: "נועם אני מחזיר לך את הבן" ובהמשך גם פירוט עסקת חילופי השבויים והאופן בו תתבצע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

עסקת שליט - סיקור מיוחד:

הושגה עסקה לשחרור החייל החטוף גלעד שליט

הבוקר: משפחת שליט תשוב לביתה

ראש הממשלה בישיבת הממשלה: "גלעד יחזור לחיק משפחתו ועמו"

אביבה שליט: "אני ארגע כשאראה את בני"

כך תיושם עסקת שליט - וזה מחירהּ

נועם שליט במסר אישי לבנו: "החזק מעמד בשבי"

חגיגות ברחובות עזה: "הישג עצום"

פרשנות: נתניהו הכריע - בניגוד לעמדותיו

פרשנות: מה הוביל לעסקה לשחרור שליט?