"כל האפשרויות הצבאיות נשקלות". ארכיון (צילום: AP)
"כל האפשרויות הצבאיות נשקלות". ארכיון | צילום: AP

בעוד שבקרב חברי הקבינט המדיני-ביטחוני שהתכנס אמש (ב') התגלעה מחלוקת בנוגע לדרכי התגובה של ישראל בעקבות מציאתם גופותיהם של שלושת הנערים שנחטפו, ממשיכים כוחות צה"ל במצוד אחר שני החשודים בחטיפה, מרוואן קוואסמה ועאמר אבו-עיישה - שני פעילי חמאס שירדו למחתרת. גורם צבאי אמר כי "באותה נחישות ועקשנות שעסקנו במציאות החטופים - נמשיך לחפש אחר החוטפים". הגורם הוסיף כי "נשקלות כל האפשרויות הצבאיות נגד חמאס. המטרה היא לנהל את האירוע באחריות ולא לדרדר את המצב".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

שר הביטחון משה (בוגי) יעלון אמר הבוקר גם הוא כי במערכת הביטחון "רואים בחמאס אחראי לחטיפה ולרצח ונדע לבוא עמו חשבון. נמשיך לרדוף אחר רוצחי הנערים ולא ננוח ולא נשקוט עד אשר נניח עליהם את ידנו. כך גם יהיה".

במהלך הלילה פעלו כוחות צה"ל במחנה פליטים בחברון, בג'נין דווח על פלסטיני שנהרג לאחר שהשליך רימון על כוחות צה"ל. מתחילת מבצע "שובו אחים" נעצרו 419 פלסטינים, 57 מהם משוחררי עסקת שליט ו-279 משתייכים לחמאס. יותר מ-2,200 בתים נסרקו.

זוהו פגיעות במטרות
34 יעדי טרור הותקפו | צילום:

בלילה: רקטות נורו, צה"ל תקף יותר מ-30 יעדי טרור

בתוך כך, גם הבוקר בוצע ירי מהרצועה לשטח ישראל: רקטה שנפלה והתפוצצה במועצה האזורית חוף אשקלון גרמה לנזק למבנה ולמכונית. בשעות הלילה נורו 10 רקטות ופצצות מרגמה לעבר יישובים במועצות האזוריות אשכול וחוף אשקלון. איש לא נפגע. סמוך לשעה 08:30 נשמעה אזעקת צבע אדום בשטח המועצה האזורית חוף אשקלון, שדות נגב, יישובי שער הנגב ושדרות, לאחר שארבע רקטות נורו משטח רצועת עזה.

שתיים מהרקטות התפוצצו בשטחים פתוחים ביישובי שער הנגב ושתיים נוספות באזור שדרות. אחת מהרקטות ששוגרו לעבר שדרות התפוצצה בשדה קוצים וגרמה לדליקה במקום.

נפילות בשטחים פתוחים, הבוקר (צילום: דוברות אשכול)
קסאם בדרום | צילום: דוברות אשכול
"מכילים את הכאב ודבקים בנחישות", הרמטכ"ל (צילום: דובר צה"ל)
גנץ בהערכת מצב בשטח | צילום: דובר צה"ל

מוקדם יותר בוצעה פעילות נרחבת של צה"ל ברחבי רצועת עזה כשכלי טיס של חיל האוויר תקפו מטרות מצפון הרצועה ועד לדרומה. 34 יעדים, רובם של חמאס, הותקפו. בין השאר נפגעו מתקן צבאי שמאכלס מפקדות של חמאס, מחסני נשק, מחנות אימונים ובורות שיגור של רקטות. הפלסטינים דיווחו על ארבעה פצועים.

שריפה בדרום, נפילת רקטה (צילום: חדשות 2)
צילום: חדשות 2

נתניהו: "הנערים נרצחו על ידי חיות אדם"

מועדי הלוויותיהם של שלושת הנערים החטופים נפתלי פרנקל, גיל-עד שער ואייל יפרח לא נקבעו, זאת משום שהליך הזיהוי במכון לרפואה משפטית באבו כביר טרם הושלם. אתמול סמוך לשעה 17:30 מצאו כוחות כפיר ומגלן את גופות שלושת החטופים כשהן מוסוות, ונראה שהן הושלכו בחיפזון רב בשדה חיטה סמוך לחלחול שמצפון לחברון.

למקום הוקפצו כוחות גדולים של צה"ל, שב"כ ומשטרה בליווי חוקרי זיהוי פלילי. גם הרמטכ"ל רב-אלוף בני גנץ הגיע לזירה, שם קיים הערכת מצב מיוחדת עם מתאם הפעולות בשטחים אלוף יואב (פולי) מרדכי, דובר צה"ל תת-אלוף מוטי אלמוז ואלוף פיקוד המרכז ניצן אלון. במערכת הביטחון נערכים לאפשרות של תגובת נקם מצד גורמים קיצוניים מקרב המתנחלים. בהמשך להתפתחויות, העלתה המשטרה את רמת הכוננות לרמה ג'.

ראש הממשלה בנימין נתניהו פרסם הודעה בעקבות האירוע, ואמר: "ביגון כבד מאוד מצאנו שלוש גופות. כל הסימנים מצביעים על כך שאלו הגופות של שלושת נערינו החטופים - אייל, גיל-עד ונפתלי. הם נחטפו ונרצחו בדם קר על ידי חיות אדם. בשם כל עם ישראל אני מבקש לומר למשפחות היקרות - לאימהות, לאבות, לסבתות ולסבים, לאחיות ולאחים - ליבנו שותת דם, העם כולו בוכה איתם. נביא את הבנים לקבר ישראל".

סיקור מיוחד: נמצאו גופות הנערים החטופים

אחרי 18 ימים: נמצאו גופות שלושת הנערים החטופים

המשפחות קיבלו טלפון: "תגיעו עכשיו הביתה"

השתלשלות האירועים: מהחטיפה ועד למציאת הגופות

מציאת גופות הנערים: "אחד המטיילים זיהה שיח חריג על הקרקע"

תגובות במערכת הפוליטית: "זה צריך להיות גם הסוף של חמאס"

חמאס: "כל תקיפה תפתח את שערי הגיהנום"

ראש הממשלה: "החמאס אחראי לרצח, והחמאס ישלם"

הערכה: כך בוצעו החטיפה והרצח

הושלם תהליך זיהוי גופות החטופים

הסבא של גיל-עד: "שמעתי על מציאת הגופות באל ג'זירה"

כך זוהו המשקפיים של אייל