שער, פרנקל ויפרח ז"ל (צילום: חדשות 2)
אבדה התקווה: 3 הנערים החטופים | צילום: חדשות 2

כל התקוות התנפצו: משפחות החטופים קיוו עד הרגע האחרון שבניהן יחזרו הביתה בשלום - בשעות הערב המוקדמות ניפצו להם קציני הצבא את התקווה, עם היוודע הבשורה המרה שגופות החטופים נמצאו סמוך לחלחול. הגופות הועברו למכון לרפואה משפטית באבו כביר, ועשרות בני אדם התאספו בסמוך לשער המכון, הדליקו נרות כדי להתייחד עם זכרם ונשאו תפילה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ההורים של גיל-עד שער היו בפגישות עם אנשי מערכת הביטחון בתל אביב, ובשעה 18:30 הם קיבלו טלפון מגורמים צבאיים להגיע לביתם בטלמון במהירות האפשרית. ההורים הגיעו ביחד עם חמש אחיותיו של גיל-עד לביתם אז הם שמעו מגורמי הצבא את הבשורה הקשה.

עם היוודע הבשורה הקשה ביישוב אלעד, שם נמצא הבית של משפחת יפרח שאיבדו את בנם איל, עשרות בני אדם הגיעו לכיוון בית המשפחה, קראו תהילים והתפללו לעילוי נשמת שלושת הנרצחים הצעירים. בני המשפחה קיבלו את הבשורה שבנם לא יחזור כשהיו בביתם.

בנוף איילון, מקום מגוריו של נפתלי פרנקל, התושבים ידעו שהסיכויים לא גבוהים אבל הם לא איבדו את התקווה שהיום נגוזה. אוהל התפילה ששימש לתפילות למען החזרת החטופים שימש הערב לתפילה לעילוי נשמת השלושה. ההורים היו בביתם כשהם קיבלו את הבשורה הקשה מכל. בשעות האחרונות מתכנסים תושבי המקום, חלקם קוראים פרקי תהילים, הרבה אנשים עומדים ברחוב דומעים בסמוך לבית המשפחה.

דובר היישוב טלמון רביד שרון אמר לאחר הישמע הידיעה המרה: "אי אפשר להגיד שגם כשהתפללנו לא ידענו שזאת גם אחת האפשרויות שיכולות להיות. בשעה הזאת למסור תנחומים זה דבר בלתי אפשרי. התחושה הזאת שהכאב אינו פרטי אלא חוצה מעבר למשפחה ומעבר ליישוב טלמון, אנחנו יודעים שהכאב מפלח כל לב אבל התקווה של העם איתנו מעט מקלה עלינו. גם כשאנחנו מתפללים אנחנו יודעים ששום דבר לא מובטח, אנחנו מנסים לאסוף חוסן ותקווה". 

סיקור מיוחד: נמצאו גופות הנערים החטופים

אחרי 18 ימים: נמצאו גופות שלושת הנערים החטופים

השתלשלות האירועים: מהחטיפה ועד למציאת הגופות

מציאת גופות הנערים: "אחד המטיילים זיהה שיח חריג על הקרקע"

תגובות במערכת הפוליטית: "זה צריך להיות גם הסוף של חמאס"

חמאס: "כל תקיפה תפתח את שערי הגיהנום"

ראש הממשלה: "החמאס אחראי לרצח, והחמאס ישלם"

הערכה: כך בוצעו החטיפה והרצח

גורם צבאי: "נשקלות כל האופציות האפשריות נגד החמאס"

הושלם תהליך זיהוי גופות החטופים

הסבא של גיל-עד: "שמעתי על מציאת הגופות באל ג'זירה"

כך זוהו המשקפיים של אייל