בבוקר שאחרי קבלת הבשורה הקשה מכל, מנסות משפחות פרנקל, יפרח שער לעכל את גודל האסון. "כאדם מאמין לא הכנתי את עצמי לאפשרות הזאת", סיפר עזרא, סבו של גיל-עד. "עם כל התפילות האמנו שעוד נראה את הילדים שלנו חיים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בריאיון לחדשות 2 סיפר הבוקר (ג') עזרא שער, כיצד קיבל את ההודעה על מציאת גופותיהם של נכדו ושל חבריו: "הייתי בתפילת מנחה בבית הכנסת כשחבר שלי שלח לי הודעה שאמרו משהו על מציאת הבנים ברשת אל-ג'זירה. מיד אחרי התפילה, כשהגעתי הביתה, אמרתי לאשתי לפתוח טלוויזיה ורדיו כדי לשמוע אם זה נכון. לא אמרו כלום אז לא סיפרתי לה על מה ששמעתי, לא רציתי להדאיג אותה. אמרתי לה 'יש משהו, אבל חכי קצת'".

"גיל-עד הוא הבן השני של בני הבכור אופיר, הוא היה בן יחיד בין ארבע בנות. לצערי הרב אני מדבר עליו עכשיו בלשון עבר", סיפר עזרא שער בכאב. "הוא היה ילד טוב, ילד מחונן, חייכן - כבר כתינוק. ילד שאהב ללמוד, לעשות הכל למען החברים ולמען החברה, היה מדריך בבני עקיבא. אהב את הארץ, עשה הרבה טיולים. ולצערנו הרב, היום הוא איננו".

אביהם של הנערים (צילום: חדשות 2)
אביהם של הנערים | צילום: חדשות 2

"תודה לעם ישראל ולצה"ל - על התפילות ועל האחדות"

סבו של גיל-עד ביקש להודות בשם כל המשפחות על התמיכה הרחבה שקיבלו מאז חטיפת שלושת הנערים. "אני רוצה להודות לכולם על התפילות, על האחדות במהלך כל 18 הימים הללו, תודה לעם ישראל ותודה לצה"ל", אמר בהתרגשות. בסיום דבריו הביע שער תקווה כי הבנים ייטמנו בחלקה הצבאית בהר הרצל: "מגיע לנערים, הפרחים האלה, שתהיה להם הלוויה ממלכתית".

אתמול (ב') סמוך לשעה 18:30, קיבלו הוריו של גיל-עד שיחת טלפון המבקשת מהם לשוב בבהילות לביתם ביישוב טלמון, לאחר שנפגשו בתל אביב עם גורמים במערכת הביטחון. עם שובם בישרו להם גורמי הצבא כי גופת בנם נמצאה, סמוך ליישוב חלחול.

לאחר קבלת הידיעה הקשה בבית משפחת יפרח ביישוב אלעד, הגיעו עשרות בני אדם למקום כדי לקרוא תהילים ולהתפלל לעילוי נשמת שלושת הנרצחים הצעירים. בני המשפחה קיבלו את הבשורה שבנם לא יחזור בשעה שהיו בביתם. בנוף איילון, מקום מגוריו של נפתלי פרנקל, אוהל התפילה ששימש לתפילות למען החזרת החטופים, הפך עם מציאת הגופות למרכז תפילה לעילוי נשמת השלושה. ההורים היו בביתם כשהם קיבלו את הבשורה הקשה מכל.

סיקור מיוחד: נמצאו גופות הנערים החטופים

אחרי 18 ימים: נמצאו גופות שלושת הנערים החטופים

המשפחות קיבלו טלפון: "תגיעו עכשיו הביתה"

השתלשלות האירועים: מהחטיפה ועד למציאת הגופות

מציאת גופות הנערים: "אחד המטיילים זיהה שיח חריג על הקרקע"

תגובות במערכת הפוליטית: "זה צריך להיות גם הסוף של חמאס"

חמאס: "כל תקיפה תפתח את שערי הגיהנום"

ראש הממשלה: "החמאס אחראי לרצח, והחמאס ישלם"

הערכה: כך בוצעו החטיפה והרצח

גורם צבאי: "נשקלות כל האופציות האפשריות נגד החמאס"

הושלם תהליך זיהוי גופות החטופים

כך זוהו המשקפיים של אייל