האסטרטגיה של חמאס - להתמוטט (צילום: רויטרס)
פעילי חמאס | צילום: רויטרס

עם ההודעה על מציאת גופותיהם של שלושת הנערים החטופים ביקשו במערכת הפוליטית, בימין ובשמאל, לחזק את המשפחות, אך גם שלחו מסרים חריפים לחמאס. שר התקשורת גלעד ארדן קרא בתגובה להתפתחויות לבנות בחברון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הנשיא פרס פרסם הודעת אבל: "עם שלם מרכין הערב ראשו ביגון כבד מנשוא. ברגע קשה זה אני מחבק בחום ומחזק את ידיהם של האימהות, האבות הנפלאים ובני המשפחה של נפתלי גיל-עד ואייל, שחינכו את ילדיהם במסירות נפש".

"זה 18 ימים שהעם התפלל בפה אחד כי גורל הנערים הנפלאים שלנו יהיה כי יימצאו חיים ושלמים", הוסיף פרס. "עתה, עם קבלת הבשורה המרה עם ישראל כולו מתאבל על מותם בטרם עת של מיטב נערינו הצעירים. לצד האבל הכבד, אנו נשאר נחושים להעניש ביד קשה את המחבלים הנפשעים. מלחמתנו בטרור רק תגבר ולא תיחלש כדי שטרור רצחני זה לא יעז להרים את ראשו".

"העם חזק ומוכן לספוג על-מנת לאפשר מבצע לפגיעה אנושה בחמאס", אמר דנון. "צריך להדביר את הטרור ולא רק לנקות את האורוות, צריך להרוס את בתיהם של פעילי החמאס, להשמיד את מצבורי התחמושת בכל מקום ולעצור כל כסף המשמש בעקיפין ובמישרין לשמירה על גחלת הטרור. צריך להרתיע כל ארגון שיחשוב בפעם הבאה לחטוף אזרח ישראלי או לאיים על ישראל".

דילמה מוסרית. הנשיא פרס (צילום: חדשות 2)
הנשיא פרס | צילום: חדשות 2

גם חברת הכנסת מירי רגב הצטרפה לדברים: "אני דורשת מראש הממשלה להורות לארגוני הביטחון לרדוף את החוטפים עד חורמה". עוד קראה ח"כ רגב ליועץ המשפטי להעמיד לדין את ח"כ חנין זועבי. "אני בטוחה שהכנסת לא תעניק לה חסינות - גם אם היא תבקש את זה", הצהירה.

יו״ר הכנסת יולי (יואל) אדלשטיין הביע את צערו ואמר כי על ישראל לצאת למלחמה בלתי מתפשרת נגד הטרור בכלל ונגד ארגון החמאס בפרט. "הגיע הזמן שגם הפלסטינים יבינו שהחמאס יוביל אותם לאבדון ויוקיעו אותו מההנהגה הפלסטינית ומקרבם״, הדגיש. שר התחבורה ישראל כ"ץ אמר כי ישראל חייבת לפעול בכל העוצמה ולהרוס את תשתית החמאס באיו״ש ובעזה: "יש ללמד את החמאס לקח שלא ישכח לעולם".

יתמודד על ראשות המפלגה. דנון (צילום: חדשות 2)
סגן השר דנון | צילום: חדשות 2

לפיד: הלב נשבר

"הלב נשבר", כתב בקצרה שר האוצר יאיר לפיד בעמוד הפייסבוק שלו. "אין מילים שינחמו הורים לילדים בני 16 שהלכו הרבה בטרם עת ובנסיבות כה אלימות ואכזריות", אמרה ח"כ שלי יחימוביץ'.

"חטיפה ורצח נערים תמימים באישון לילה הוא פשע נתעב ובלתי נסלח", אמר ראש האופוזיציה ויו"ר מפלגת העבודה. "אין לכך כל הסבר או צידוק אנושי ואני משוכנע, שידיהן הארוכות של כוחות הביטחון יגיעו את המרצחים. ידענו בעבר פיגועים קשים וכואבים והתגברנו וכך יהיה גם הפעם. אלה הם חיינו בארץ הזו".

הרצוג הוסיף ומסר תנחומיו למשפחות: "בשבועות האחרונים נחשפנו לשלושה נערים ישראלים שהפכו להיות הבנים של כולנו, אייל, נפתלי וגיל-עד. צר לי מאוד על ששירת חייהם נגדעה על ידי מחבלים נפשעים. ליבי ותנחומיי עם המשפחות. יהי זכרם של הנערים ברוך". 

סיקור מיוחד: נמצאו גופות הנערים החטופים

אחרי 18 ימים: נמצאו גופות שלושת הנערים החטופים

המשפחות קיבלו טלפון: "תגיעו עכשיו הביתה"

השתלשלות האירועים: מהחטיפה ועד למציאת הגופות

מציאת גופות הנערים: "אחד המטיילים זיהה שיח חריג על הקרקע"

חמאס: "כל תקיפה תפתח את שערי הגיהנום"

ראש הממשלה: "החמאס אחראי לרצח, והחמאס ישלם"

הערכה: כך בוצעו החטיפה והרצח

גורם צבאי: "נשקלות כל האופציות האפשריות נגד החמאס"

הושלם תהליך זיהוי גופות החטופים

הסבא של גיל-עד: "שמעתי על מציאת הגופות באל ג'זירה"

כך זוהו המשקפיים של אייל