השעה: 1:00 בלילה, מוצאי שבת. שלום פרידמן, מנהל חנות אופטיקה מהעיר אלעד התבקש באמצע הלילה להגיע לבית העסק שלו ולזהות את אחד השרידים שנמצאו בדרך לגופות החטופים - המשקפיים של אייל יפרח, תושב העיר, שנקנו בחנות שלו ונמצאו במהלך הסריקות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לדברי פרידמן, כשראה את המשקפיים המנופצים הוא חש תחושת ייאוש קשה. המשקפיים נקנו על ידי אייל לפני כארבעה חודשים, והם בדגם ייחודי לרשת 280, בה עובד פרידמן, ועל כן הזיהוי היה פשוט יותר יחסית.

"אמרו לי מהר להגיע לחנות במוצאי שבת והם באו עם משקפיים מנופצים לגמרי", שחזר פרידמן בשיחה עם חדשות 2 Online. "הם לא ידעו אם זה של אחד הנחטפים או לא, אבל שאלו אותנו אם מדובר בדגם שלנו - וישר אמרנו להם שמדובר במשקפיים של הרשת כי הייתה עליהם הטבעת 'רייצ'ל'".

אייל יפרח (צילום: פלאש 90, גדעון מרקוביץ')
אייל יפרח | צילום: פלאש 90, גדעון מרקוביץ'

תחושות קשות של ייאוש

לדבריו, השוטרים וידאו שוב ושוב האם אכן מדובר בדגם של הרשת. "ראינו שעצם זה שאמרנו להם את זה, זה שינה להם את החקירה", אמר.

ביום שלמחרת הגיעו שוב כוחות הביטחון לחנות, הפעם עם שבר של זכוכית, ושאלו אותם האם זה המספר של אייל. בחנות אספו כמה שברים כדי לבדוק את המספר וגילו התאמה. "קיבלתי את זה מאוד קשה, זה היה נורא ואיום", תיאר פרידמן. "הכרנו אותו מהחנות, ולראות ככה את המשקפיים במצב הזה... לא סיפרנו את זה לאף אחד, קשה לדבר בשעות כאלה".

חיילים בחברון, ארכיון (צילום: רויטרס, חדשות)
כוחות צה"ל בחיפושים בחברון | צילום: רויטרס, חדשות

המשקפיים שנמצאו לפני ימים אחדים היו הגורם שמיקד את החיפושים בשטח. גופות הנערים שנרצחו, אייל יפרח, גיל-עד שער ונפתלי פרנקל, נמצאו אתמול בשעה 17:00 לאחר חיפושים ממושכים.

סיקור מיוחד: נמצאו גופות הנערים החטופים

אחרי 18 ימים: נמצאו גופות שלושת הנערים החטופים

המשפחות קיבלו טלפון: "תגיעו עכשיו הביתה"

השתלשלות האירועים: מהחטיפה ועד למציאת הגופות

מציאת גופות הנערים: "אחד המטיילים זיהה שיח חריג על הקרקע"

תגובות במערכת הפוליטית: "זה צריך להיות גם הסוף של חמאס"

חמאס: "כל תקיפה תפתח את שערי הגיהנום"

ראש הממשלה: "החמאס אחראי לרצח, והחמאס ישלם"

הערכה: כך בוצעו החטיפה והרצח

גורם צבאי: "נשקלות כל האופציות האפשריות נגד החמאס"

הושלם תהליך זיהוי גופות החטופים

הסבא של גיל-עד: "שמעתי על מציאת הגופות באל ג'זירה"

לפניות לכתב: Matanh@ch2news.tv