מציאתן של שלוש גופות הנערים החטופים הביאה את הנהגת חמאס להיכנס לכוננות ספיגה. גורמים בארגון אומרים הערב (ב') כי כל מתקפה ישראלית שתבוא בתגובה למותם של נפתלי פרנקל, גיל-עד שער ואייל יפרח "תפתח את שערי הגיהנום". כך דיווחו כלי תקשורת ערביים בעולם. במקביל, הקבינט המדיני-ביטחוני מתכנס כדי לדון בתגובה ביטחונית או מדינית לאירוע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במקביל, אומר דובר הארגון בעזה סמי אבו-זוהרי כי "מה שדווח על פי הגרסה הישראלית (מציאת הגופות) הוא תירוץ שישראל משתמשת בו כדי להכשיר את הקרקע לתוקפנות נגד חמאס". לדבריו, שום פלג פלסטיני, חמאס או אחרים, קיבל אחריות לפעולה הזו.

זמן קצר אחרי שנמצאו הגופות סמוך לחלחול, כקילומטר צפונית לחברון, כיתרו כוחות צה"ל את בתי החשודים בחטיפה: עמר אבו אל עיישה, בן 33, ומרוואן קוואסמה, בן 29 - שני פעילי חמאס מרכזיים מחברון.

515776
צילום:

הערב (ב'), סמוך לשעה 17:30, מצאו כוחות כפיר ומגלן את גופות שלושת החטופים כשהן מוסוות, ונראה שהן הושלכו בחיפזון רב בשדה חיטה. למקום הוקפצו כוחות גדולים של צה"ל, שב"כ ומשטרה בליווי חוקרי זיהוי פלילי. גם הרמטכ"ל רב-אלוף בני גנץ הגיע לזירה, שם קיים הערכת מצב מיוחדת עם מתאם הפעולות בשטחים אלוף יואב (פולי) מרדכי, דובר צה"ל תת-אלוף מוטי אלמוז ואלוף פיקוד המרכז ניצן אלון. במערכת הביטחון נערכים לאפשרות של תגובת נקם מצד גורמים קיצוניים מקרב המתנחלים.

בעקבות איתורם של החטופים ללא רוח חיים, משרד הביטחון הכיר בשלושה כנפגעי פעולות האיבה. מוקדם יותר הערב פרצו עימותים בין כוחות צה"ל לפלסטינים באזור העיירה הפלסטינית חלחול. כ-200 פלסטינים השליכו אבנים לעבר החיילים שהשיבו באמצעים לפיזור הפגנות. באותו המקום התרכזו החיפושים אחר שלושת הנערים החטופים. משירות הביטחון הכללי נמסר כי לאחר החטיפה, "בעקבות תובנות מודיעיניות הוצבע לכוחות הסורקים על האזור שממערב לעיירה חלחול כאזור שיש למקד בו את החיפושים".

סיקור מיוחד: נמצאו גופות הנערים החטופים

אחרי 18 ימים: נמצאו גופות שלושת הנערים החטופים

המשפחות קיבלו טלפון: "תגיעו עכשיו הביתה"

השתלשלות האירועים: מהחטיפה ועד למציאת הגופות

מציאת גופות הנערים: "אחד המטיילים זיהה שיח חריג על הקרקע"

תגובות במערכת הפוליטית: "זה צריך להיות גם הסוף של חמאס"

ראש הממשלה: "החמאס אחראי לרצח, והחמאס ישלם"

הערכה: כך בוצעו החטיפה והרצח

גורם צבאי: "נשקלות כל האופציות האפשריות נגד החמאס"

הושלם תהליך זיהוי גופות החטופים

הסבא של גיל-עד: "שמעתי על מציאת הגופות באל ג'זירה"

כך זוהו המשקפיים של אייל