נתניהו שוחח עם אבי הנער: "רצח מתועב"
נתניהו שוחח עם אבי הנער: "רצח מתועב" | צילום:

ראש הממשלה בנימין נתניהו שוחח הבוקר (ב') עם אביו של מוחמד אבו חדיר, הנער בן ה-16 שנרצח בשבוע שעבר על פי החשד בידי יהודים, כנקמה על רצח שלושת הנערים. "אני מבקש להביע את הזעזוע שלי ושל אזרחי ישראל מהרצח המתועב של הבן שלך", אמר נתניהו לאב. "פעלנו מיד לאתר את הרוצחים, הם יגיעו למשפט וימוצה איתם הדין".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במהלך השיחה, שתואמה מראש עוד אתמול, הוסיף נתניהו כי "אנו שוללים כל התנהגות אכזרית. הרצח הבן שלך הוא מתועב ואינו יכול להיות מקובל על שום בן אנוש".

השיחה בין נתניהו לאבו חדיר מגיעה לאחר שאתמול גינה ראש הממשלה את הרצח, במהלך ביקור תנחומים בבית משפחתו של נפתלי פרנקל, אחד משלושת הנערים שנחטפו ונרצחו לפני כשלושה שבועות.

"אני מבקש לשלוח תנחומים למשפחתו של הנער", אמר אתמול נתניהו, במהלך הביקור בבית המשפחה ביישוב נוף אילון. "אני גם מבטיח לכם שנמצה את מלוא חומרת הדין עם מבצעי הפשע המזעזע הזה שראוי לכל גינוי והוקעה. מקומם של רוצחים כאלה איננו בחברה הישראלית. בכך אנחנו נבדלים משכנינו - שם הרוצחים מתקבלים כגיבורים ועל שמם קוראים כיכרות".

צפו בסיפורים המעניינים של 1.6 לאורך השנים (צילום: קובי גדעון / לע"מ, חדשות)
שלח את תנחומיו. נתניהו | צילום: קובי גדעון / לע"מ, חדשות

ליברמן: "הרוצחים צריכים להיענש" 

גם שר החוץ, אביגדור ליברמן, גינה הבוקר את רצח הנער הפלסטיני ואמר כי "הרצח המזעזע של הנער מוחמד אבו חדיר, מעבר להיותו מעשה פשע נתעב בפני עצמו, גם פוגע בבסיס המוסרי של המאבק הצודק על זכותנו לחיות כעם חופשי במדינה יהודית בארץ ישראל", כתב השר בעמוד הפייסבוק שלו.

ארכיון
זירת הרצח, בשבוע שעבר | צילום:

"גם הזעם המוצדק אצל כל אחת ואחד מאתנו על רציחתם של נפתלי פרנקל, איל יפרח וגיל-עד שער, כמו גם על הירצחה של שלי דדון, לא יכול להצדיק רצח אחר. הרוצחים צריכים להיענש במלוא חומרת הדין", הוסיף ליברמן.

אתמול עצרה המשטרה שישה חשודים יהודים, בחשד לביצוע הרצח המזעזע. לחדשות 2 נודע כי אחד מהם הודה במעשה ואף הפליל את חמשת חבריו. מעצרו הוארך אתמול בשמונה ימים , לאחר שמעצרו של חשוד נוסף הוארך בחמישה ימים.

עוד עולה מהחקירה כי אין מדובר בהתארגנות מסודרת, אלא ככל הנראה מדובר ביוזמה פרטית של קבוצת נערים קיצונים שמכירים אחד את השני. המשטרה חושדת שהשישה, המשתייכים לתא ימני קיצוני, ביצעו את הרצח על רקע לאומני כנקמה על חטיפתם ורציחתם של שלושת הנערים היהודים שהובאו למנוחות שעות לפני שביצעו את מעשיהם.

על פי הפרטים החלקיים שמותרים לפרסום, אתמול לפנות בוקר נעצרו השישה, כמה מהם קטינים - המתגוררים באזור בית שמש, ההתנחלות אדם וירושלים.

סיקור מיוחד: רצח הנער הפלסטיני

החשודים שחזרו: כך רצחנו את הנער

בסביבת מקורבי החשודים ברצח הנער מגוננים: "הוא יהודי טוב"

הנער הפלסטיני שהוכה: "הותקפתי בלי סיבה"

יהודים נעצרו בחשד לרצח הנער הפלסטיני

אש ואבנים: המהומות עקב רצח הנער - גם במשולש ובצפון

אביו של הנער שנרצח: "לא מאמין במשטרה"

הפרות סדר בי-ם, במשולש ובצפון

דוח הנתיחה הפלסטיני: "הנער נשרף למוות בעודו בחיים"

מטעני צינור, אבנים ובקבוקי תבערה: מהומות בירושלים

חשד לחטיפה: נער ערבי נעדר, גופה נמצאה ביער ירושלים