גופת פלסטיני כבן 16 נמצאה הבוקר (ד') באזור יער ירושלים. נסיבות המקרה אינן ברורות והמשטרה בודקת חשד שלפיו הנער, תושב שכונת שועפאט - נחטף. טרם התברר האם מדובר באירוע על רקע לאומני או פלילי. בשעה זו מקיים מפקד מחוז ירושלים יוסי פריינטי תדרוך בנוגע לאירוע, שבו לוקחים חלק גם המפכ"ל רב-ניצב יוחנן דנינו והשר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ'.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

משפחת הנער דיווחה אמש על היעדרותו. כמו כן, בשעות הבוקר הגיע דיווח למשטרה על נער שנראה מועלה למכונית באזור בית חנינא. כוחות המשטרה פתחו בניסיונות לאתר את המכונית ובאזור הוקמו מחסומים. מספר שעות לאחר מכן נמצאה גופת הנער וההערכה היא כי מדובר בנעדר שעליו דווח.

חוסאם עאבד, תושב שועפט, סיפר בשיחה עם תכנית הבוקר של "קשת" כי "לפנות בוקר נחטף הנער ליד תחנת הרכב הקלה. הוא היה ליד חבר שלו. החשודים תפסו אותו והכניסו אותו לתוך הרכב. יום לפני כן בדיוק היה ניסיון חטיפה נוסף של ילד בן 14 בשועפט, עדי ראייה התנפלו על האוטו והחשוד ברח מהמקום".

בעקבות האירוע, תחנות הרכבת הקלה בין פסגת זאב לשועפאט נסגרו. נרשמו הפרות סדר בשכונה והכניסה לבית חנינא מפסגת זאב נחסמה לתנועת כלי רכב.

אמש צעדו מאות מפגינים בעיר, במחאה על תגובת הממשלה לרצח הנערים נפתלי פרנקל, גיל-עד שער ואייל יפרח. המפגינים טענו לאוזלת יד של הממשלה בטיפול בטרור ובמקום נרשמו עימותים עם כוחות המשטרה.

המפגינים, שהחזיקו שלטים עם הכיתוב "נקמה", חסמו לזמן קצר את הכניסה לעיר סמוך לגשר המיתרים והמשיכו בהליכה לאורך רחוב יפו. סמוך למרכז כלל בעיר ניסו כמה עשרות מפגינים להיכנס לחנות, תוך שהם קוראים קריאות נגד ערבים. כוח משטרה הדף את המפגינים ומנע את כניסתם לחנות.

מפגינים המשיכו בצעדה לעבר העיר העתיקה וכוחות משטרה בלמו אותם סמוך לכיכר צה"ל. במהלך הצעידה תקפו חלק מהמפגינים בני מיעוטים שנקלעו למקום. השוטרים הצליחו לחלץ אותם ללא פגע.