יממה לאחר שסרטון שבו הוא נראה מוכה על ידי שוטרי מג"ב גרם לסערה בעולם, שוחרר היום (א') הנער טריק אבו-חדיר ממעצר. בבית משפחתו בשופעט, הוא משחזר את המקרה ומכחיש כי היה מעורב בזריקת אבנים לעבר החיילים. "אני מרגיש רע", הוא אומר. "שלושה חיילים תקפו אותי מהצד והכו אותי בפני".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

טריק, פלסטיני-אמריקני שהגיע לישראל לביקור משפחתי שכלל את הלוויית בן דודו, הנער מוחמד אבו-חדיר שנחטף ונרצח בשבוע שעבר, סיפר על הרגעים שקדמו לתקרית החמורה. "עמדתי והסתכלתי על קבוצת אנשים. שמעתי כמה אנשים צועקים משמאלי ואז ראיתי שניים או שלושה חיילים מגיעים מצד שמאל, ניסיתי לקפוץ מעל הגדר ונפלתי", סיפר הנער בן ה-16. "אז הם הרימו אותי, הטיחו אותי על הקרקע והכו אותי".

הנער נשאל מה היה אומר ללוחמים שהכו אותו בעוד הוא שכוב על הקרקע אזוק, אילו היה יכול: "הייתי אומר להם 'למה תקפתם אותי ככה, לפחות תאמרו לי למה תקפתם אותי אם לא עשיתי לכם כלום', זה מה שהייתי אומר להם". לדבריו, למרות שהיה רעול פנים, לא היה לו כל חלק בפעילות אלימה שקדמה לתקרית. "לא זרקתי אבנים, רק הסתכלתי".

אבו חדיר, שנראה המום מההמולה הרבה סביבו, הבהיר לכלי התקשורת שפקדו את ביתם של בני משפחתו כי הוא מעוניין לשוב לביתו שבארה"ב. "נדהמתי, לא הבנתי למה זה קרה. אני מרגיש רע עבור מוחמד", סיפר הצעיר כשלצידו חבר הכנסת אחמד טיבי שהגיע גם הוא לבית המשפחה.

אמו של הנער: "עבר לי בראש שהוא יכול להירצח"

התקרית האלימה שתועדה ופורסמה ברחבי העולם עוררה הדים רבים וביקורת חריפה כלפי התנהלות החיילים בסרטון. בין היתר פרסמה מחלקת המדינה האמריקנית הודעת גינוי, ודרשה לחקור את הכאת הנער בעל האזרחות האמריקנית. במשמר הגבול הבהירו כי הם מוקיעים אלימות מכל סוג שהיא וכי בכוותם לחקור את האירוע ולמצות עד תום את בדיקת נסיבות המקרה.

אתמול סיפרה אמו של הנער, סוהא אבו חדיר, כי כשראתה את הקלטת "עבר לי בראש שהוא יכל להירצח כמו בן דודו". בסרטון, שצולם ביום חמישי האחרון, נראים שני שוטרי מג"ב כשהם חובטים באגרופים ובועטים בטריק כשהוא שרוע על הקרקע. על פי החשד הנער לקח חלק בהתפרעויות בשכונה וזרק אבנים לעבר כוחות הביטחון, אך לטענתו הוא רק הגיע לארץ על מנת לבקר את משפחתו של מוחמד אבו חדיר שנרצח.

"מה מצאתם ביד שלו רובה או מצאתם אבן שמגיעות לו מכות כאלה?", הפנה אביו של הנער, סאלח א-דין אבו חדיר, שאלה לכוחות הביטחון. "בסדר, אזקתם אותו, נתתם לו מכות חזקות והחזקתם אותו בידיים לאחר שעצרתם אותו. ואז אתם עוד ממשיכים להכות אותו שוב ושוב בפנים?".