ביקורת קשה של משפחת אבו ח'דיר על חקירת הרצח של בנם: בעודו מתאבל על בנו בסוכת האבלים בשועפאט, תקף חוסיין אבו ח'דיר את הגופים החוקרים את הרצח ואת הממשלה שהגיבה לדבריו לרצח באדישות יחסית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אנחנו לא יודעים כלום, לא מעדכנים אותנו", סיפר חוסיין אבו ח'דיר לחדשות 2 Online. "השב"כ והמוסד והמשטרה לא עוזרים ולא רוצים להגיד שיהודי הרג אותו. יש תמונות ברורות, יש סרטים, לא אחד, לא שניים ולא שלושה. זה כבר ידוע מזמן. אני לא מאמין במשטרת ישראל".

"אני דורש מממשלת ישראל שיתפסו את מי שהרג את הבן שלי", קרא אבו ח'דיר. "אני מבקש מנתניהו שמה שהוא עשה בחברון לאנשים, והרס להם את הבית, שיעשה גם לרוצחים של הבן שלי אם יתפוס אותם. אבל הוא לא יסגור להם אפילו חדר. הוא יגיד שאלו משוגעים, ישים אותם שנה בבית סוהר ויוציא אותם".

"זאת ממשלה של מתנחלים, הם שותפים", תקף אבו ח'דיר וכיוון את דבריו לחלק משרי הממשלה. "יום לפני שנהרג הבן שלי, היו חברי כנסת ושרים שקראו 'מוות לערבים'. הם נתנו כוח לאנשים שיהרגו ערבים, שהלב שלהם יהיה מבסוט".

"הבן שלי יקר לי, אבל להם הוא לא יקר", טען אבו ח'דיר. "אצל המשפחות הישראליות, הבן שלהן יקר להן. מה אתם חושבים, שהבן שלנו לא יקר לנו?".

סוכת האבלים של משפחת אבו ח'דיר, השבוע (צילום: משה מזרחי)
סוכת האבלים של משפחת אבו ח'דיר, השבוע | צילום: משה מזרחי

בכיר במשטרה: "מתחזקת ההערכה כי הרקע למעשה לאומני"

בניגוד לדבריו של חוסיין אבו ח'דיר, נעצרו היום חשודים במעורבות ברצח מוחמד בן ה-16 שנחטף בשבוע שעבר - כך על פי קצין בכיר במשטרה. בשלב זה, מתחזקת ההערכה כי הרצח בוצע על רקע לאומני ולא פלילי.

גורם ישראלי בכיר אמר לסוכנות הידיעות AP כי החשודים הינם יהודים. הגורם שהתראיין בעילום שם הדגיש כי החוקרים הגיעו למסקנה שהרקע הוא לאומני.

הנשיא שמעון פרס התייחס לנושא הבוקר בזמן ביקורו בשדרות: "מוחמד אבו דיר נרצח בצורה נוראית. המשטרה חוקרת באופן נחרץ ואני בטוח שיגיעו לתוצאות. עקבות הרוצחים לא יטושטשו ואנחנו לא נטאטא מתחת לשטיח - האשמים ייתפסו ויוענשו במלוא חומרת הדין", אמר הנשיא.

"אין בישראל הבדל בין דם לדם. אני עומד בקשר עם השר לביטחון פנים ומפכ"ל המשטרה, ואני יודע כי זוהי גם דעתה של הממשלה", הוסיף.

משטרת ישראל והשב"כ עדיין חוקרים את נסיבות מותו של הנער. במשטרה מדגישים כי עדיין נבדקות שתי האפשרויות - הן שהרצח בוצע על רקע לאומני והן שבוצע על רקע פלילי. עם זאת, צילומי מצלמות האבטחה מחזקים לכאורה את האפשרות שמדובר ברצח על רקע לאומני.

אתמול פורסם דוח הנתיחה הראשוני של גופת הנער, שבו נקבע לטענת הפלסטינים, כי אבו חדיר נשרף בעודו בחיים. על פי הדוח, שצוטט בסוכנות הידיעות הפלסטינית "מען", נמצא פיח בריאותיו של הנער שגופתו נמצאה ביער ירושלים. לפי התובע הכללי הפלסטיני, הממצאים מעידים שהנער "נשרף חי ונשם בזמן שעלה באש".

הלווית אבו-חדיר בשועפט (צילום: רויטרס)
הלווייתו של מוחמד אבו ח'דיר | צילום: רויטרס

אבו חדיר סבל גם מפגיעת ראש

עוד עולה מדוח הנתיחה כי אבו חדיר סבל גם מפגיעת ראש, אולם מת כתוצאה מהכוויות הקשות שנגרמו לו עקב השריפה. לדבריו של התובע הכללי הפלסטיני, מדובר בממצאים ראשוניים. הדוח הסופי של הנתיחה יפורסם במועד מאוחר יותר.

הליך הנתיחה שלאחר המוות בגופתו של אבו חדיר נערך במכון לרפואה משפטית באבו כביר, בנוכחותו של חוקר מקרי מוות פלסטיני, ד"ר סביר אל עלול - מנהל המכון לרפואה משפטית באוניברסיטת אל קודס.