השטח מתחמם: במזרח הבירה פרצו הבוקר (ד') עימותים קשים בין תושבים לשוטרים ואנשי כוחות הביטחון, בעקבות מציאת גופת נער הפלסטיני (16) ביער ירושלים. ההמון השליך אבנים וחפצים לעבר הכוחות הפועלים בשכונת בית חנינא. אדם אחד פונה לקבלת טיפול בבית החולים. יחד עם זאת, הושלכו לעבר שוטרים שלושה מטענים מאולתרים סמוך לבית חנינא, על תוואי הרכבת הקלה. אחד מהם לא התפוצץ ונבדק על ידי חבלנים במקום. אין נפגעים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לדברי המשפחה שהתלוננה במשטרה, הנער, מוחמד אבו ח'דיר, נעדר מאז אמש. יחד עם זאת, לא ברור האם גופתו היא שנמצאה הבוקר. עדי ראייה דיווחו כי ראו נער "מוכנס לרכב" באזור בית חנינא. הרקע למעשה אינו ברור וכל כיווני החקירה - אם לאומני, כפעולת נקם על רקע מציאת גופות שלושת הנערים החטופים ואם פלילי - נבדקים.

עם קבלת הדיווח על איתור הגופה, החלו כוחות המשטרה בניסיונות לאתר את המכונית החשודה ובאזור הוקמו מחסומים. מספר שעות לאחר מכן נמצאה הגופה וההערכה היא כי מדובר בנעדר שעליו דווח. השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ', מפכ"ל המשטרה רב-ניצב יוחנן דנינו ומפקד מחוז ירושלים יוסי פריינטי קיימו דיון בנוגע לאירוע שבסופו לא נמסרו פרטים חדשים, אך הוחלט לסגור את הר הבית למבקרים.

השר אהרונוביץ' אמר כי "כל כיווני החקירה נבדקים. הורינו לתגבר כוחות בירושלים ולפקוח עיניים ברחבי הארץ". הוא פנה לציבור "לגלות איפוק ואורך רוח, ולאפשר לצוותי החקירה לעבוד. נעשה הכל כדי לפענח את המקרה ואנו בודקים את הקשר בין האירועים האחרונים לזה הנוכחי".

הענישה תוחמר? (צילום: הדס פרוש / פלאש 90)
מיידים אבנים | צילום: הדס פרוש / פלאש 90
הגבר שהוכה (צילום: רויטרס)
הגבר שהוכה | צילום: רויטרס
"לא ישנו כל הלילה"
הנעדר מוחמד אבו ח'דיר | צילום:

בתיעוד אחת המהומות בשכונת שועפאט שפורסם על ידי סוכנות הידיעות רויטרס נראים עשרות בני אדם כשהם מתנפלים על גבר, מכים אותו ומפילים אותו על האדמה תוך זריקת אבנים.

אילוסטרציה (צילום: AP, חדשות)
זירת הרצח ביער ירושלים | צילום: AP, חדשות
הבירה בוערת. ארכיון (צילום: הדס פרוש / פלאש 90)
מהומות בשועפאט | צילום: הדס פרוש / פלאש 90
נזק בתחנת הרכבת הקלה
נזק בתחנת הרכבת הקלה | צילום:

חוסאם עאבד, תושב שועפאט, סיפר בשיחה עם תכנית הבוקר של "קשת" כי "לפנות בוקר נחטף הנער ליד תחנת הרכב הקלה. הוא היה ליד חבר שלו. החשודים תפסו אותו והכניסו אותו לתוך הרכב. יום לפני כן בדיוק היה ניסיון חטיפה נוסף של ילד בן 14 בשועפט, עדי ראייה התנפלו על האוטו והחשוד ברח מהמקום".

בעקבות האירוע, תחנות הרכבת הקלה בין פסגת זאב לשועפאט נסגרו. נרשמו הפרות סדר בשכונה והכניסה לבית חנינא מפסגת זאב נחסמה לתנועת כלי רכב. בנוסף, התקבל דיווח על פעולת תג מחיר בדמות שריפת מחסן וריסוס כתובת "נקמת דם" בכפר עקרבא הסמוך לשכם. מצה"ל נמסר כי הנושא נבדק.

כתובת נאצה בעקרבא (צילום: סלמא א-דבעי, בצלם)
כתובת נאצה בעקרבא | צילום: סלמא א-דבעי, בצלם

אמש: קריאות לנקמה בעקבות מציאות גופות הנערים

אמש צעדו מאות מפגינים בעיר, במחאה על תגובת הממשלה לרצח הנערים נפתלי פרנקל, גיל-עד שער ואייל יפרח. המפגינים טענו לאוזלת יד של הממשלה בטיפול בטרור ובמקום נרשמו עימותים עם כוחות המשטרה.

המוחים החזיקו שלטים עם הכיתוב "נקמה", חסמו לזמן קצר את הכניסה לעיר סמוך לגשר המיתרים והמשיכו בהליכה לאורך רחוב יפו. סמוך למרכז כלל בעיר ניסו כמה עשרות מהם להיכנס לחנות, תוך שהם קוראים קריאות נגד ערבים. כוח משטרה הדף את המפגינים ומנע את כניסתם לחנות.

המפגינים המשיכו בצעדה לעבר העיר העתיקה וכוחות משטרה בלמו אותם סמוך לכיכר צה"ל. במהלך הצעידה תקפו חלק מהמפגינים בני מיעוטים שנקלעו למקום. השוטרים הצליחו לחלץ אותם ללא פגע.