החשודים בליל החטיפה
חטיפת הנער מוחמד אבו חדיר | צילום:

"הוא לא קשור לזה, רק ילד וצריך לעזוב אותו בשקט" - כך אמרה היום (ב') לחדשות 2 online אמו של אחד החשודים ברצח הנער מוחמד אבו חדיר בשבוע שעבר. "אני בטוחה שהוא ישתחרר ושזה ייגמר". כמה מהחשודים ברצח שחזרו הלילה את המעשה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אמש הודה אח החשודים בחקירתו כי היה מעורב ברצח וכן הפליל כמה מחבריו. "אני לא מאמין שהוא יכול לעשות דבר כזה", סיפר חברו של אחד החשודים. "נכון הוא לא מת על ערבים אבל מפה ועד לעשות רצח מזעזע כזה? קשה לי להאמין האמת. אני מקווה שהוא ישוחרר עוד לא דיברתי איתו מאז שכל זה קרה".

חברה של חשוד אחר התפלאה על מעצרו הפתאומי. "אני לא רוצה לחשוב מה עובר עליו עכשיו", היא אמרה. לדבריה, הוא אדם טהור שלא היה פוגע באיש. "הוא לא אלים והוא יהודי טוב ועכשיו קוראים לו מחבל - מעלילים עליו הכל".

הנער מוחמד אבו חדיר (צילום: רויטרס)
הרצח - יוזמה פרטית של קבוצת נערים | צילום: רויטרס

נתניהו לאבי הנער: "מזועזע מהרצח המתועב"

אתמול עצרה המשטרה שישה חשודים יהודים, בחשד לביצוע הרצח. מעצרו של אחד החשודים הוארך בשמונה ימים , לאחר שמעצרו של חשוד נוסף הוארך בחמישה ימים.

מהחקירה עולה כי אין מדובר בהתארגנות מסודרת, אלא ככל הנראה מדובר ביוזמה פרטית של קבוצת נערים קיצונים שמכירים אחד את השני. המשטרה חושדת שהשישה, המשתייכים לתא ימני קיצוני, ביצעו את הרצח על רקע לאומני כנקמה על חטיפתם ורציחתם של שלושת הנערים היהודים שהובאו למנוחות שעות לפני שביצעו את מעשיהם.

ראש הממשלה בנימין נתניהו שוחח הבוקר עם אביו של הנער בן ה-16 שנרצח על פי החשד כנקמה על רצח שלושת הנערים. "אני מבקש להביע את הזעזוע שלי ושל אזרחי ישראל מהרצח המתועב של הבן שלך", אמר נתניהו לאב. "פעלנו מיד לאתר את הרוצחים, הם יגיעו למשפט וימוצה איתם הדין".

סיקור מיוחד: רצח הנער הפלסטיני

החשודים שחזרו: כך רצחנו את הנער

ראש הממשלה לאבי הנער שנרצח: "מעשה מתועב"

הנער הפלסטיני שהוכה: "הותקפתי בלי סיבה"

יהודים נעצרו בחשד לרצח הנער הפלסטיני

אש ואבנים: המהומות עקב רצח הנער - גם במשולש ובצפון

אביו של הנער שנרצח: "לא מאמין במשטרה"

הפרות סדר בי-ם, במשולש ובצפון

דוח הנתיחה הפלסטיני: "הנער נשרף למוות בעודו בחיים"

מטעני צינור, אבנים ובקבוקי תבערה: מהומות בירושלים

חשד לחטיפה: נער ערבי נעדר, גופה נמצאה ביער ירושלים