החיפושים אחר הנערים הנעדרים נמשכים זה היום השני, פלסטינים נעצרו בחשד למעורבות באירוע: המבצע לאיתור שלושת בני הישיבה הנעדרים נמשך בשעות הלילה והבוקר, במסגרתו לכדו כוחות הביטחון 16 פעילים בחברון ובכפרים שסביב לה - בעיקר בכפר דורה, בחשד למעורבות באירוע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בין העצורים גם שני אסירים ביטחוניים ששוחררו באחת העסקאות האחרונות, ושבודקים קשר אפשרי שלהם לאירוע. כוחות צה"ל באזור פועלים ללקט נתוני מודיעין, פורצים לבתים של פלסטינים בחברון ובכפרים באזור ומתשאלים תושבים.בנוסף, נעשה הניסיון להשיג תיעוד של מצלמות האבטחה בעיר, על מנת לדלות מידע על המכונית שנמצאה שרופה, בה על פי אחד התסריטים, ייתכן והובלו הנערים שנחטפו. כוחות צבא ומשטרה פרושים בצירים המרכזיים בחברון וסביב לה וממשיכים במאמצי החיפושים, שמתרחבים גם אל מעבר לנפת חברון, לאזורים נוספים ביהודה ושומרון.

תחושות התסכול של המשפחות גדולות מאוד. קרובי המשפחות ששומרות שבת ומנותקות מאמצעי התקשורת, צמאים לקבל כל פיסת מידע ולהעביר לבני משפחות הנעדרים שספונות בבתיהן.

הסיע את הנערים לפני החטיפה? (צילום: חדשות 2)
החיפושים נמשכים באזור חברון ואזורים נוספ | צילום: חדשות 2

הנערים כתבו למשפחותיהם שישובו - ונותק עמם הקשר

אמש, סמוך ל-22:00, יצאו השלושה ברגל מהישיבה בכפר עציון לצומת אלון שבות ושלחו למשפחותיהם הודעות טקסט שבהן הודיעו להם כי הם בדרך. על פי הערכות, הם התפתו לעלות על רכב, או אולי הוכנסו בכוח למכונית שנמלטה מהמקום.

נער נוסף, חברם לישיבה של הנעדרים, התעכב בדרכו לביתו בליל חמישי ולכן לא עלה על הטרמפ שבו לכאורה ישבו חוטפיהם של חבריו. עם היוודע על היעלמותם של שלושת הנערים, סיפר הנער שניצל כי נפרד מהם זמן קצר לפני שיצאו מישיבתם וכך הצליח להגיע לביתו בשלום.

פעילות מעצרים של צה"ל, ארכיון (צילום: AP)
גל מעצרים בחברון | צילום: APרכב שנמצא הלילה שרוף סמוך לאחת העיירות בגדה הוא אולי קצה החוט בניסיון להבין את מה שהתרחש אמש. בצה"ל ובשב"כ בודקים את המכונית בניסיון לקבוע האם היא קשורה לאירוע או לא והאם ייתכן ששימשה את החוטפים. החיפושים מתמקדים בעיקר באזור העיר חברון.

בצה"ל הבהירו כי אף גורם רשמי לא לקח אחריות על האירוע, אם כי דווח במהלך היום על לקיחת אחריות מצד ארגון סלפי בחברון. גורמים ביטחוניים שללו את מהימנות הדיווח, ובכיר העריך כי האירוע הוא פיגוע מיקוח. על פי הגורם הביטחוני, במערכת הביטחון מחכים למידע מודיעיני מובהק ומהימן או למסר מהחוטפים.

גל מעצרים בחברון (צילום: דובר צה"ל)
מעצרים - גם בלילה | צילום: דובר צה"ללאורך אתמול וגם במהלך היום עורכים בכירי מערכת הביטחון התייעצויות בקריה. מיד לאחר הודעת דובר צה"ל הראשונה, מיהר ראש הממשלה בנימין נתניהו להאשים את יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן באירוע. במקביל, הוא שוחח עם משפחות הנעדרים, שאחד מהם גם בעל אזרחות אמריקנית, ותמך בהם ברגעים הקשים.

"אני יודע שאתם עוברים רגעי ייסורים. תהיו חזקים. מדינת ישראל תעשה כל מאמץ עבור בניכם ואני מבטיח לעמוד אתכם בקשר", הבטיח נתניהו למשפחות הנעדרים. במקביל, ביקשו קרובי שלושת הנערים מהציבור הרחב להתפלל למען בניהם, ונתניהו הנחה לא לנסוע בטרמפים ביהודה ושומרון.

המצוד נמשך (צילום: דובר צה"ל)
המצוד נמשך | צילום: דובר צה"ל

 

סיקור מיוחד - חשש לחטיפת נערים ביהודה ושומרון:

נועם שליט: "קשה לנו, גלעד עוקב אחרי האירועים"

מתפללים למען הנערים - מהכותל ועד ניו יורק

אזרח טוען: "הסעתי שניים מהנערים לאזור חברון שעות לפני שנחטפו"

הנערים הנעדרים: "התפתחות בחקירה"

החיפושים אחר הנערים הנעדרים: גל מעצרים בחברון

כך שיקמו ארגוני הטרור את אחיזתם בגדה המערבית

מנחשון וקסמן ועד גלעד שליט: החטיפות שנחרטו בזיכרון הלאומי

אביו של הנער שניצל: "שלומו טוב"

הרשות הפלסטינית: "נסייע לישראל בחיפושים אחר הנערים"

חשש כבד: שלושה נערים נחטפו

מקורבים: המשפחה מחוזקת ומאמינה מאוד

נתניהו למשפחות: נעשה את כל המאמצים להחזירם

הרשתות הוצפו בשמועות על מבצע חילוץ

תפילות וזעם: התגובות במערכת הפוליטית

חמאס: להקשות על חיפושי הנעדרים

משפחות הנעדרים: "התפללו לשלומם"

גורם ביטחוני מעריך: "מדובר בפיגוע מיקוח, מחכים למסר מהחוטפים"