זעם בסביבת רה"מ נתניהו (צילום: רויטרס)
ראש הממשלה נתניהו | צילום: רויטרס

בעקבות החשש לחטיפת שלושה נערי הישיבה באזור חברון, כינס ראש הממשלה בנימין נתניהו בצהריים הערכת מצב ביטחונית בלשכתו בקריה בתל אביב בהשתתפות שר הביטחון, השר לביטחון הפנים, הרמטכ״ל והשב״כ.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"האירוע הזה הוא המשך ישיר להסלמה ביהודה ושומרון מאז שאבו מאזן צירף את ארגון הטרור חמאס לממשלה הפלסטינית", אומרים גורמים מדיניים.

נתניהו שוחח עם שלוש המשפחות של הנערים וביקש לחזק אותן והבטיח לעשות הכול כדי לנסות להשיב את הנעדרים הביתה. "אני יודע שאתם עוברים רגעי ייסורים. תהיו חזקים. מדינת ישראל תעשה כל מאמץ עבור בניכם ואני מבטיח לעמוד איתכם בקשר", אמר להם בשיחה. במקביל,  ביקש ראש הממשלה להעביר הנחיה למתיישבים ביהודה ושומרון לא לנסוע בטרמפים. 

בשעות הערב שוחח ראש הממשלה נתניהו עם מזכיר המדינה האמריקני קרי, והבהיר לו כי אבו מאזן נושא באחריות לאירוע. "מה שקורה בשטח מאז הכנסת חמאס לממשלה זו הידרדרות של המצב. זו התוצאה הישירה של הכנסת ארגון טרור רצחני וגזעני לתוך הממשלה", הוסיף נתניהו.

בדובר צה"ל קיימו תדרוך מיוחד, בו נמסר: "במהלך הלילה אבד הקשר עם שלושה נערים באזור גוש עציון. כוחות הביטחון פועלים על-מנת לאתר את הנעדרים ועורכים כעת סריקות נרחבות באזור".

סיקור מיוחד - חשש לחטיפת נערים ביהודה ושומרון:

חשש כבד: שלושה נערים נחטפו

מקורבים: המשפחה מחוזקת ומאמינה מאוד

הרשתות הוצפו בשמועות על מבצע חילוץ

תפילות וזעם: התגובות במערכת הפוליטית

חמאס: להקשות על חיפושי הנעדרים 

משפחות הנעדרים: "התפללו לשלומם"

גורם ביטחוני מעריך: "מדובר בפיגוע מיקוח, מחכים למסר מהחוטפים"