"צריך להתפלל" (צילום: יחידת חילוץ עציון)
"צריך להתפלל" | צילום: יחידת חילוץ עציון

מתח רב מאוד מורגש בקרב שלושת היישובים בהם מתגוררים בני הישיבות שנעדרים מאז אתמול בלילה ועל פי החשד נחטפו. רבני היישובים נמצאים במחיצת המשפחות ומתפללים איתן לשלום ילדיהן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 Online

"זמן כניסת השבת הוא זמן מסוגל לישועות ואנחנו מבקשים מכולם, גם ממי שלא רגיל בתפילה, להתפלל להצלחת הצבא ולהצלת הנעדרים", מסרה משפחת אחד הנעדרים.

במשפחה השנייה ביקשו גם הם מהציבור הרחב להתפלל: "התפללו עבור שלושת הנעדרים שיחזרו לביתם ולחיק משפחותיהם בריאים ושלמים, אמן".

חבר של אחד מהם סיפר: "רק לפני כמה ימים דיברתי איתו והוא היה כל כך שמח ואני לא רוצה לחשוב על מה הוא עובר עכשיו. זה פשוט מזעזע ומאוד קשה לנו. אנחנו כולנו מתפללים בשביל שלושתם - זה איום ונורא, סוף השבוע הכי גרוע שיהיה לי אי פעם".

ראש המועצה בה נמצאת הישיבה ממנה הנעדרים והנחה את הצוות המקצועי להעניק את כל הסיוע הנדרש למוסד ולתלמידים. "בשעה קשה זו אנו מחזקים את ידי המשפחות ואת מנהלי ותלמידי הישיבה", אמר. "כולנו תקווה ותפילה שהאירוע יסתיים בשלום והנערים ישובו למשפחותיהם במהרה".

מה גרם לו לשנות את דעתו? הרב לאו (צילום: חדשות 2)
הרב לאו | צילום: חדשות 2

"האחדות נותנת תחושה טובה למשפחות"

הרב הראשי לישראל דוד לאו היה בקשר היום עם שתיים והמשפחות. "הם מרגישים טוב עם התפילות הגדולות והאחדות בעם", סיפר לאו לחדשות 2. "אנשים זרים ממקומות שונים מתפללים עבורם ועבור כולנו וזה נותן להם תחושה טובה כשלכולם אכפת מהבנים שלהן".

במקביל, הרב לאו שוחח עם הרבנים של כוחות הביטחון והבהיר בפניהם שכל הכוחות יוכלו להמשיך בפעילות המאומצת למציאת הנערים, למרות שהשבת כבר תיכנס. "אנו כולנו תקווה שהם יחזרו עם בשורות טובות".

גם ראש הממשלה בנימין נתניהו שוחח עם המשפחות ואמר להן: "אני יודע שאתם עוברים רגעי ייסורים. תהיו חזקים. מדינת ישראל תעשה כל מאמץ עבור בניכם ואני מבטיח לעמוד אתכם בקשר".‎

סיקור מיוחד - חשש לחטיפת נערים ביהודה ושומרון:

חשש כבד: שלושה נערים נחטפו

מקורבים: המשפחה מחוזקת ומאמינה מאוד

נתניהו למשפחות: נעשה את כל המאמצים להחזירם

הרשתות הוצפו בשמועות על מבצע חילוץ

תפילות וזעם: התגובות במערכת הפוליטית

חמאס: להקשות על חיפושי הנעדרים

גורם ביטחוני מעריך: "מדובר בפיגוע מיקוח, מחכים למסר מהחוטפים"