הצגה נוספת על הכוונת? מירי רגב (צילום: ערוץ הכנסת)
ח"כ מירי רגב | צילום: ערוץ הכנסת

במערכת הפוליטית הגיבו לאירוע הביטחוני הקשה באזור החברון וביקשו לחזק את משפחות שלושת הנערים הנעדרים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ח"כ מירי רגב (הליכוד) קראה לראש הממשלה בנימין נתניהו לפטר שרים שנפגשים עם גורמים ברשות הפלסטינית: "כל אמירה של שרי ממשלת ישראל, החל מציפי לבני שנפגשת עם אבו מאזן, דרך יאיר לפיד, בהקשר קידום המשא ומתן - פוגעות בבטחון המדינה ואזרחיה וביכולת של הממשלה לנהל מדיניות ברורה בהקשר המדיני והבטחוני. אני קוראת לראש הממשלה נתניהו לפטר כל שר שפועל בניגוד להנחיות הממשלה. ממשלת ישראל צריכה לתת הרתעה מול גורמי הטרור ולהכות בכל ניסיון לפגוע בבטחון המדינה ואזרחיה".

ח"כ עמר בר-לב (העבודה) טען לעומתה כי הדרג המדיני צריך "להתמקד בסיוע למאמצים ולא בהאשמות או ניצול המצב לצרכים כאלו או אחרים". בר-לב, חבר ועדת החוץ והביטחון ומפקד סיירת מטכ"ל לשעבר, הוסיף כי "בעת הזו, על כל הגורמים במערכת הביטחונית, האזרחית והפוליטית להתרכז במאמצים לחזרתם הביתה בשלום של הנערים הנעדרים. יש לי אמון מלא בגורמים המבצעיים ".

"בשעה הזו, כל אחד בדרכו, מתפלל לשובם הביתה", כתבה שרת המשפטים ציפי לבני בעמוד הפייסבוק שלה. גם יו"ר העבודה בוז'י הרצוג אמר כי הוא "מתפלל, כמו עם ישראל כולו, לשלומם ולחזרתם הביתה של שלושת הנערים הנעדרים. מייחל לראותם שלמים ובריאים. מחזק את ידי המשפחות השרויות בחרדה איומה. כראש אופוזיציה אני מגבה את הדרג המדיני וכוחות הביטחון ונסייע ככל שיידרש".

החיפושים אחר הנערים, ארכיון (צילום: רויטרס)
החיפושים אחר הנעדרים | צילום: רויטרס

"דרך כוונות של רובה"

סגן השר אופיר אקוניס טען כי "האחריות מוטלת באופן ישיר וברור על אבו מאזן וממשלת הטרור שהקים. זאת תוצאה בלתי נמנעת של מתן לגיטימציה לארגוני הטרור. על הקהילה הבין לאומית לחזור בה מברכת הדרך שנתנה לממשלה זו, ולזכור שטרוריסט הוא טרוריסט גם אם תואר חבר ממשלה או שר עומד לצידו".

יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין ציטט מתוך תפילת שחרית, המתייחסת למצוות פדיון שבויים: "אַחֵינוּ כָּל בֵּית יִשְׂרָאֵל, הַנְּתוּנִים בַּצָרָה וּבַשִׁבְיָה, הָעוֹמְדִים בֵּין בַּיָּם וּבֵין בַּיַּבָּשָׁה. הַמָּקוֹם יְרַחֵם עֲלֵיהֶם וְיוֹצִיאֵם מִצָּרָה לִרְוָחָה וּמֵאֲפֵלָה לְאוֹרָה וּמִשִּׁעְבּוּד לִגְאֻלָּה. הַשְׁתָּא בַּעֲגָלָא וּבִזְמַן קָרִיב, וְנֹאמַר אָמֵן".

"זהו אירוע חמור במיוחד", הדגיש ח"כ מוטי יוגב (הבית היהודי). "תפילותינו לחיי הנערים ולהצלחת מערכת הביטחון, להשיג ולגדוע את ידי החוטפים".

בנוסף הפנה ח"כ יוגב אצבע מאשימה כלפי ממשלת האחדות הפלסטינית. "האירוע הזה מצביע כי חבירת אבו מאזן לחמאס משמעותה - אחדות מטרה של טרור. עם הרשות הפלסטינית והחמאס כאחד מדברים דרך כוונות, לא כוונות טובות אלא כוונות של רובה".

השר אורי אריאל אמר בריאיון לחדשות 2 כי מדובר במצב קשה וחמור, וקרא לציבור להתפלל איש איש בדרכו הוא: "אנחנו צריכים להתאחד, לשאת תפילה, להחזיק אצבעות ולחזק את כוחות הביטחון, שעובדים קשה מאוד בתקווה להגיע לתוצאות חיוביות ובעזרת השם להחזיר אותם בשלום".

סיקור מיוחד - חשש לחטיפת נערים ביהודה ושומרון:

חשש כבד: שלושה נערים נחטפו

מקורבים: המשפחה מחוזקת ומאמינה מאוד

נתניהו למשפחות: נעשה את כל המאמצים להחזירם

הרשתות הוצפו בשמועות על מבצע חילוץ

חמאס: להקשות על חיפושי הנעדרים

משפחות הנעדרים: "התפללו לשלומם"

גורם ביטחוני מעריך: "מדובר בפיגוע מיקוח, מחכים למסר מהחוטפים"