תקווה לשלומם של הנעדרים - גם בישיבות ובבתי הכנסת: בעוד כוחות הביטחון ממשיכים במאמצים לאתר בשטח את שלושת הנערים הנעדרים, בבתי הכנסת ובישיבות בארץ ובעולם מתפללים לשלומם ומקווים לעזרה משמיים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בכותל המערבי נערכה הלילה תפילה לשלומם של הנעדרים, בהשתתפות רבנים ועשרות מתפללים שהגיעו למקום וקראו פרקי תהילים. טרם כניסת השבת, הופצה קריאה להרבות בתפילות בהוראת הרבנים: "עם ישראל כולו מתאחד לתפילות למען הנערים ולמען הכוחות הפועלים לשחררם", נכתב בהודעה.

מתפללים לשלום הנעדרים (צילום: אלי מנדלבאום)
מתפללים לשלום הנעדרים | צילום: אלי מנדלבאום


עוד צוין בה כי על נשות ישראל להעתיר בתפילה מיוחדת למען הנעדרים בזמן הדלקת הנרות. בכל בתי הכנסת והישיבות אמרו אתמול שלושה פרקי תהילים טרם תפילת ערבית של שבת.

מתפללים למען הנעדרים - גם מעבר לים

הקריאות לתפילות למען הנעדרים שהופצו ברשתות החברתיות, הגיעו גם לישיבות בניו יורק. "הצטערנו מאוד לשמוע את הבשורות מהארץ. פה בניו יורק אנחנו מתפללים לשלומם של הנעדרים בבית מדרשו של הרבי מלובביץ'", מסר יוסי, תלמיד ישיבת הרב מנדי הנדל, בשיחה עם חדשות 2 Online. חסידי הרבי מלובביץ' בקראון הייטס בניו יורק ממשיכים בתפילות לאורך השבת.  

החיפושים אחר הנעדרים נמשכים (צילום: רויטרס)
החיפושים אחר הנעדרים נמשכים | צילום: רויטרס

אמש קרא רב העיר בה מתגורר אחד הנערים הנעדרים להרבות בתפילות לאחר שביקר בבית אחת המשפחות שבנה נעדר: "אנחנו כאנשי אמונה ויהודים מאמינים, עדיין יודעים את הכלל - אפילו חרב חדה מונחת על צווארו של אדם, אל יתייאש מן הרחמים", הוסיף הרב בצאתו מבית המשפחה.

הרכב השרוף (צילום: הטלוויזיה הפלסטינית)
המכונית השרופה שנמצאה; חשד שקשורה לאירוע | צילום: הטלוויזיה הפלסטינית"כינסתי את ההורים והילדים, וביקשתי מהם שברגעים האלה, כשמצבם עלום, שיישאו תפילה לבורא עולם. יתכן שתבקשו בתפילה הזאת שהוא יישב אתכם בשולחן היום. אנחנו מאמינים שכך יהיה בעזרת השם", הוא הוסיף. "ההורים מקבלים ומבינים שהכל יכול לקרות". המשפחות מרבות גם היום בתפילות למציאתם ושובם הביתה של הנערים וסקרנים לשמוע כל פרט באשר לגורלם של יקיריהם.

סיקור מיוחד - חשש לחטיפת נערים ביהודה ושומרון:

החיפושים אחר הנערים הנעדרים: גל מעצרים בחברון

כך שיקמו ארגוני הטרור את אחיזתם בגדה המערבית

מנחשון וקסמן ועד גלעד שליט: החטיפות שנחרטו בזיכרון הלאומי

אביו של הנער שניצל: "שלומו טוב"

הרשות הפלסטינית: "נסייע לישראל בחיפושים אחר הנערים"

חשש כבד: שלושה נערים נחטפו

מקורבים: המשפחה מחוזקת ומאמינה מאוד

נתניהו למשפחות: נעשה את כל המאמצים להחזירם

הרשתות הוצפו בשמועות על מבצע חילוץ

תפילות וזעם: התגובות במערכת הפוליטית

חמאס: להקשות על חיפושי הנעדרים

משפחות הנעדרים: "התפללו לשלומם"

גורם ביטחוני מעריך: "מדובר בפיגוע מיקוח, מחכים למסר מהחוטפים"