אחרי גל המעצרים במהלך המצוד באזור חברון, גורם ביטחוני בכיר אמר היום (ש') כי חלה התפתחות בחקירת החטיפה לכאורה של שלושת הנערים. במקביל, הורה הרמטכ"ל רא"ל בני גנץ לחטיבת הצנחנים להגיע לאזור יהודה ושומרון ולהיכנס לפעילות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בינתיים, בעוד מבצע החיפושים אחר הנעדרים נמשך, מטוסים של חיל האוויר תקפו באזור חאן יונס בדרום רצועת עזה - בתגובה לירי רקטה הבוקר לשטח ישראל. כלי תקשורת של חמאס מדווחים על פגיעה בעמדה צבאית של הארגון. לאחר זמן קצר, דיווחו הפלסטינים על תקיפה נוספת של צה"ל. בדובר צה"ל לא אישרו את דבר התקיפה השנייה.

המבצע לאיתור שלושת בני הישיבה הנעדרים נמשך בשעות הלילה והבוקר, במסגרתו לכדו כוחות הביטחון 16 פעילים בחברון ובכפרים שסביב לה - בעיקר בכפר דורה, בחשד למעורבות באירוע.

גל מעצרים בחברון (צילום: דובר צה"ל)
גל מעצרים במהלך הלילה | צילום: דובר צה"ל

בין העצורים גם שני אסירים ביטחוניים ששוחררו באחת העסקאות האחרונות, ושבודקים קשר אפשרי שלהם לאירוע. כוחות צה"ל באזור פועלים ללקט נתוני מודיעין, פורצים לבתים של פלסטינים בחברון ובכפרים באזור ומתשאלים תושבים.

בנוסף, נעשה ניסיון להשיג תיעוד של מצלמות האבטחה בעיר, על מנת לדלות מידע על המכונית שנמצאה שרופה, בה על פי אחד התסריטים, ייתכן והובלו הנערים שנחטפו. כוחות צבא ומשטרה פרושים בצירים המרכזיים בחברון וסביב לה וממשיכים במאמצי החיפושים, שמתרחבים גם אל מעבר לנפת חברון, לאזורים נוספים ביהודה ושומרון.

המצוד נמשך (צילום: דובר צה"ל)
המצוד נמשך | צילום: דובר צה"ל

נתניהו יקיים הערכת מצב

הרמטכ"ל קיים מוקדם יותר בשטח הערכת מצב וראש הממשלה בנימין נתניהו קיים התייעצויות ביטחוניות נוספות בטלפון עם שר הביטחון, הרמטכ"ל, השר לביטחון פנים וראש השב"כ. הוא צפוי להגיע הערב לקריה שם יקיים הערכת מצב ובשעה 21:00 יכנס את הקבינט. שר הביטחון, משה (בוגי) יעלון קיים הערכת מצב בחטמ"ר יהודה.

תחושות התסכול של המשפחות גדולות מאוד. קרובי המשפחות ששומרות שבת ומנותקות מאמצעי התקשורת, צמאים לקבל כל פיסת מידע ולהעביר לבני משפחות הנעדרים שספונות בבתיהן.

מתפללים לשלום הנעדרים (צילום: אלי מנדלבאום)
תפילות למען הנעדרים בניו יורק | צילום: אלי מנדלבאום

אמש, סמוך ל-22:00, יצאו השלושה ברגל מהישיבה בכפר עציון לצומת אלון שבות ושלחו למשפחותיהם הודעות טקסט שבהן הודיעו להם כי הם בדרך. על פי הערכות, הם התפתו לעלות על רכב, או אולי הוכנסו בכוח למכונית שנמלטה מהמקום.

הצטרפו למשדר המיוחד (צילום: חדשות 2)
ניסיון להשיג את מצלמות האבטחה | צילום: חדשות 2

נער נוסף התעכב וניצל

נער נוסף, חברם לישיבה של הנעדרים, התעכב בדרכו לביתו בליל חמישי ולכן לא עלה על הטרמפ שבו לכאורה ישבו חוטפיהם של חבריו. עם היוודע על היעלמותם של שלושת הנערים, סיפר הנער שניצל, כי נפרד מהם זמן קצר לפני שיצאו מישיבתם וכך הצליח להגיע לביתו בשלום.

רכב שנמצא הלילה שרוף סמוך לאחת העיירות בגדה הוא אולי קצה החוט בניסיון להבין את מה שהתרחש אמש. בצה"ל ובשב"כ בודקים את המכונית בניסיון לקבוע האם היא קשורה לאירוע או לא והאם ייתכן ששימשה את החוטפים.

בהכנת הכתבה השתתפו: ניר דבורי, אוהד חמו, אודי סגל, יוסי זילברמן, אלון שני וירון שניידר

סיקור מיוחד - חשש לחטיפת נערים ביהודה ושומרון:

מנחשון וקסמן ועד גלעד שליט: החטיפות שנחרטו בזיכרון הלאומי

אביו של הנער שניצל: "שלומו טוב"

הרשות הפלסטינית: "נסייע לישראל בחיפושים אחר הנערים"

חשש כבד: שלושה נערים נחטפו

מקורבים: המשפחה מחוזקת ומאמינה מאוד

נתניהו למשפחות: נעשה את כל המאמצים להחזירם

הרשתות הוצפו בשמועות על מבצע חילוץ

תפילות וזעם: התגובות במערכת הפוליטית

חמאס: להקשות על חיפושי הנעדרים

משפחות הנעדרים: "התפללו לשלומם"

גורם ביטחוני מעריך: "מדובר בפיגוע מיקוח, מחכים למסר מהחוטפים"