זמן קצר לאחר שבית המשפט התיר לפרסם את זהותו, אמר היום שאול גנון, מנהל הברנוער החשוד במערבות בפרשה, כי אין לו כל קשר לרצח שאירע לפני ארבע שנים במועדון הנוער שאותו הוא מנהל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"הסתובבה חרושת שמועות זדונית בזמן שהייתי במעצר, אין לה כל קשר לאמת", אמר הבוקר גנון בן ה-49 בתום הדיון בעניינו בבית משפט כשהוא חנוק מדמעות."מדובר בבעליי עניין אינטרסנטים שעומדים מאחרי השמועות".

"כשאוכל אתייחס לנושא בפירוט", התחייב מנהל הברנוער, האיש ששמו נקשר בתקיפה מינית של קטין - תקיפה שהיוותה למעשה את המניע למסע הירי הרצחני. "הקשירה שלי לפרשת הרצח גרמה לי ולמשפחתי נזק וכאב גדול".

"מעבר לזה אין לי מה להוסיף", אמר גנון הנסער, שביקש להודות לעורך דינו ופנה להתייחד עם משפחתו. בדיון שנערך הבוקר הוחלט כי הוא ישוחרר למעצר בית בן כשבועיים.

במשך קרוב לעשרים שנה התנדב גנון בעבודות שונות עם נוער גאה הנמצא בסיכון. הוא אף זכה לפני מספר שנים בתואר "יקיר העיר תל אביב" בשל הסיוע שהעניק במשך הזמן. על פי הערכות שונות אלפי נערים עברו תחת חסותו בזמן שבו הוא שימש כמנהל הברנוער. בתום הדיון שהתקיים הבוקר דחה גם עורך דינו של גנון את המיוחס לו. "כפי שטענתי, למרשי אין קשר לפרשת הרצח", הדגיש עו"ד רן אלון. "הוא לא סייע, לא לפני ולא אחרי וגם לא ידע דבר על כך".

הפעיל "המוכר" נחשף ומדבר | צילום: חדשות 2

אתמול פורסם כי לפני ימים אחדים הוגשה במשטרת תל אביב תלונה נוספת נגד גנון, על ידי אישה שעברה ניתוח לשינוי מין, הטוענת כי ניסה לאנוס אותה לפני כעשור. בשלב זה לא ברור האם התלונה החדשה תסייע להוכיח מעשים סדרתיים של האיש. ככל הנראה, על התלונה החדשה חלה התיישנות ולכן לא ניתן יהיה להרשיע אותו.

בנוסף למתלוננת, שטענה כי גנון ניסה לאנוס אותה, עולות בימים האחרונים טענות נוספות אודות התנהגותו של מנהל המקום. מ', צעיר בדואי מהנגב, שהגיע אל החשוד כי פחד לספר לבני משפחתו על נטייתו המינית, טען כי הותקף מינית על ידו: "נכנסתי אליו, הוא הכין לי משהו לשתות וסיפרתי מה היה בבית. תוך כדי שאני מדבר איתו הוא הביא לי חיבוק, נתתי לו, ותוך כדי החיבוק התמשך. הוא התחיל ללטף אותי בכל הגוף, הרגשתי לא בנוח. הוא נגע לי באיברים המוצנעים וניסה לגרום לי לשכב איתו".

פרקליטו של גנון, עו"ד רז אלון מכחיש את החשדות נגדו באופן מוחלט. הוא טוען כי לא היה לו שום מידע על הרצח בברנוער, או שמשהו שהוא עשה במהלך חייו הוביל למעשה. הוא טוען בתוקף כי האיש לא ניצל את מעמדו בשום אופן כדי לשכב עם נערים.

גם על הברנוער עצמו כעת מתחילות לצאת עדויות שלא נשמעו בעבר. א', פעיל ותיק בקהילה הגאה, מספר על אופי אחר לחלוטין מבית חם לנערים במצוקה: "מאחורי הקלעים המקום פשוט הפך לבית זונות. חלק מהמדריכים ניסו למגר את התופעה וחלק עודדו אותה. זה לא היה חד פעמי אלא משהו שנמשך לאורך שנים". הסיפור האמיתי ככל הנראה לא ייחשף בעתיד הקרוב.

פענוח הרצח בברנוער - סיקור מלא:

גנון מדבר: "אין לי קשר למקרה"

החשוד "המוכר" נחשף: שאול גנון

מחשש לחייו: העד הועבר למסתור

כך נכשלה הפללת החשוד הרביעי

אחות החשוד במעורבות ברצח בברנוער: "הוא חף מפשע"

אמו של אחד החשודים: "אם הוא קשור לרצח - עליו להיענש"

עד המדינה בפרשת הברנוער: "זה ישב לי על הלב"

"היו כבר שמועות על המוכר בקהילה"

"הוא אמר לי אל תדבר עם השוטרים"

הוארך מעצרו של הפעיל בקהילה הגאה

הותר לפרסום: חגי פליסיאן נקם על תקיפת נער

הקהילה הגאה מגיבה לפרסום שנגנז: "פשע כזה נובע רק משנאה"

פרשנות: חילופי האשמות בין המשטרה לבית המשפט

הרצח בברנוער: הפרטים נגנזו  

אחי החשודים: "הרוצח מסתובב חופשי"

מעקבים והאזנות: כך נעצרו החשודים

"אי אפשר להגיד שזה לא פשע שנאה"

הרצח בברנוער: בכיר בקהילה נעצר

משפחות הקורבנות: "לא מתרגשים - זו לא הפעם הראשונה שנעצרו חשודים"

שלושה חשודים במעורבות ברצח בבר-נוער בתל אביב