אחד החשודים במעורבות ברצח
"המשטרה מצאה שעיר לעזאזל" | צילום: חדשות 2

אחרי כמעט ארבע שנים של חקירה מאומצת הצליחה המשטרה, לטענתה, לפענח את תעלומת הרצח בברנוער בשנת 2009 ולספק תשובות לשאלות המטרידות שריחפו בחלל האוויר מאז אותו ערב נורא, שבו קיפחו את חייהם שני צעירים ונפצעו עשרה נוספים. אמש (ד') נעצרו שלושה חשודים בחשד למעורבות במעשה, והערב (ה'), סיפר אחיהם של שניים מהחשודים על תחושותיו. "המשטרה מצאה שעיר לעזאזל", האשים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"הרוצח האמיתי והמתועב עדיין מסתובב חופשי", אמר האח לחבריו מהשכונה, שהגיעו כדי לעודד אותו ולרומם את רוחו. מאז אירועי אתמול, תושבי פרדס כץ מתקשים להאמין לדבר המעצר של החשודים. "אלה האנשים האחרונים שהיינו חושבים עליהם", סיפרו כמה מהם. "נכון, גדלנו בשכונה קשה ולא קל לחיות כאן ונכון שאנחנו לא הילדים הכי טובים בעולם והסתבכנו עם החוק פה ושם, אבל מפה ועד לקשור אותנו לרצח מתועב כזה - זה לא יכול להיות".

שעות ספורות לאחר שהוארך מעצר שלושת החשודים במעורבות ברצח בבר-נוער, יחד עם חשוד נוסף - דמות מפתח בקהילה הגאה - נחשפים פרטים נוספים על האופן שבו התנהלה החקירה בעניינם - החל מהמעקבים שבוצעו אחריהם, דרך האזנות הסתר וכלה במעצר הדרמטי לאור היום שבוצע אתמול.

מעקבים והאזנות: כך נעצרו החשודים ברצח בברנוער

ההתפתחות בפרשה החלה לפני מספר חודשים. אז, כך על פי המשטרה, החלו החוקרים לבצע מעקבים והאזנות סתר אחר העצורים, שלחלקם קשר משפחתי. שלושה נעצרו בחשד למעורבות במעשה - חלקם ברצח עצמו וחלקם בסיוע.  

לדברי גורמים המעורים בפרטי החקירה, מעצרם של השלושה לא תוכנן להתבצע אתמול, אך אילוץ מבצעי הביא את בלשי המשטרה לפעול. לכן, נעצר גם החשוד הרביעי - דמות מרכזית בפרשה - שעל פי המשטרה חשוד כי הסתיר פרטים מהותיים, למרות שלא נכח בזירת הרצח.

פענוח הרצח בברנוער - סיקור מלא:

מצעד הגאווה יתקיים מחר כמתוכנן: "עיתוי מטורף"

הרצח בברנוער: בכיר בקהילה נעצר

משפחות הקורבנות: "לא מתרגשים - זו לא הפעם הראשונה שנעצרו חשודים"

שלושה חשודים במעורבות ברצח בבר-נוער בתל אביב