אחרי ההתפתחויות הדרמטיות וסדרת המעצרים וכשערפל אופף את נסיבות הרצח, כינסה המשטרה תדרוך לעיתונאים במהלכו פרסמו השוטרים את פרטי השתלשלות האירועים בליל הרצח ב-1 באוגוסט 2009. הפרטים פורסמו כבר בטלוויזיה ובאתרי האינטרנט, אלא שאז נעשתה פניית פרסה ולבקשת עורכי הדין של החשודים הטיל שוב בית המשפט צו איסור פרסום גורף על כל פרטי הפרשה, ולמעשה חזרנו לנקודת ההתחלה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בית משפט השלום בתל אביב האריך אתמול בשלושה ימים את מעצרו של החשוד הרביעי בפרשת הרצח במועדון הברנוער בתל אביב, בהסכמת הצדדים. האיש שנעצר, אדם ידוע בקהילה ההומולסבית, לא קשור לרצח עצמו, אולם הוא חשוד כי הסתיר פרטים מהותיים הקשורים למניע לרצח, למרות שלא נכח בזירה עצמה.

בתום הדיון על הארכת המעצר, התנהל דיון על התרת צו איסור הפרסום בפרשה בו הוחלט כי היום יותרו לפרסום חלק מהפרטים ואף פרטים מזהים אודות חלק מהחשודים. "לא ברור מי הגה את המושג המוזר 'בכיר בקהילה'", התייחס השופט בדיון לפרסומים בתקשורת, "מושג המעלה על הדעת ארגון חשאי וזדוני, משל לזקני ציון, שבו יש בכירים יותר וזוטרים יותר השותפים להתארגנות חשאית. ניתן היה להשתמש במושג פעיל או מוכר בקהילה, ובכך להגביר את הדיוק".

עורך הדין שי שורר, המייצג את אחד החשודים הופתע לגלות כי כל הפרטים על הפרשה כבר פורסמו הערב במהלך שהדיון בבית המשפט התקיים. עו"ד שורר תקף את המשטרה בריאיון לדנה ויס בתכניתנו שש עם. "הופתעתי לגלות שתוך כדי הדיון יש גורמים במשטרה שחגגו ומסרו הודעות, כמו כן התפרסם באינטרנט שיש עד מדינה דבר שמעיד שזה מגיע רק מהמשטרה".

מעצר החשודים בפרשה, ארכיון (צילום: שוקי לרר)
רגע המעצר. איך היו שם צלמים? | צילום: שוקי לרר

"רב הנסתר על הגלוי בפרשה הזו", הוסיף עורך הדין שורר. "ישנם כמה דברים מאד תמוהים - למשל העיתוי, המשטרה אומרת שהחקירה הזאת היא ספינת הדגל - אז איך היא מתפוצצת יום לפני מצעד הגאווה?? גם המעצר שנעשה בלב הבירה הדתית בבני ברק - אני לא מכיר שיש צלמי פפארצי וצלמים שמתעדים- זה נראה לי יותר מדי".

פענוח הרצח בברנוער - סיקור מלא:

אחי החשודים: "הרוצח מסתובב חופשי"

מעקבים והאזנות: כך נעצרו החשודים

מצעד הגאווה יתקיים מחר כמתוכנן: "עיתוי מטורף"

"אי אפשר להגיד שזה לא פשע שנאה"

הרצח בברנוער: בכיר בקהילה נעצר

משפחות הקורבנות: "לא מתרגשים - זו לא הפעם הראשונה שנעצרו חשודים"

שלושה חשודים במעורבות ברצח בבר-נוער בתל אביב