עד המדינה בפרשה
"הבין שעליו לספר". עד המדינה | צילום: חדשות 2

שבועות לא קלים עברו על עד המדינה בפרשת הברנוער. הידיעה על הרצח העסיקה את העד, חבר בקהילה ההומו-לסבית במהלך השנים האחרונות. כשקיבל סיוע מהאגודה למען הלהט"ב, החליט לשים סוף לייסורי המצפון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אני שמח שסיימתי את הפרשה ומקווה שאוכל להתחיל דרך חדשה וטובה יותר", הוא סיפר למקורביו לאחר ששוחרר מהכלא כחלק מהעסקה. "זה ישב לי על הלב".

מפקד ימ"ר תל אביב, ניצב-משנה גדי אשד סיפר אתמול בתדרוך העיתונאים כי חלקו של עד המדינה היה בהכנות לאירוע הקטלני. "הוא סייע בהכוונה לדרכי הכניסה למקום, שעות הפעילות ודרכי הבריחה מהמקום. המניע שלו היה כפול - מצד אחד הוא חש שהחשודים בגדו בו וכשהוא היה זקוק להם הם התעלמו ממנו. המניע השני הוא השתייכותו לקהילה, היו לו ייסורי מצפון".

עד המדינה התעמת בחקירה עם החשודים במעשה. "בגיל מאוד צעיר איבדתי את האמון שלי בחברה", הוא אמר לפני מספר חודשים. "בתקופה האחרונה התחלתי להבין שכן יש אנשים שאכפת להם ממני". הוא סיפר על רבים שתומכים בו ומחזקים אותו: "אני חייב לעשות שינוי כדי להציל את החיים שלי וזו ההזדמנות האחרונה שלי, הפעם אני לא אאכזב את עצמי ולא את האנשים שמאמינים בי".

"היה צריך להחזיר את חובו לקהילה"

במהלך כל תקופת השחרור ולפניה, עד המדינה זכה לליווי צמוד של האגודה למען הלהט"ב ונוצרו ביניהם יחסי אמון. בלי כל קשר, הוא היה אמור להשתחרר חמישה חודשים לאחר תקופת שחרורו מהכלא. "כולם התגייסו עבורו", סיפר אחד ממקורביו לחדשות 2 באינטרנט. "הוא הבין שהוא חייב לספר את מה שהיה על לבו, ושהיה צריך להחזיר את ה'חוב' שלו לקהילה הגאה".

באגודת הלהט"ב מסרו בתגובה: "האגודה במשך ארבע שנים סייעה לרשויות החוק והיוותה גורם מכריע לפענוח הרצח וכן בהתפחתויות הדרמטיות האחרונות. האגודה מסייעת לקהילה בתחומים רבים בעיקר במתן תמיכה נפשית וסיוע משפטי. הגם בפרשה זו, כלל שניתן לחשוף פרטים, האגודה העניקה סיוע משפטי בהתנדבות לכך אורך דרך. אין כל ספק שפעילות האגודה במישור המשפטי תרמה תרומה מכרעת לפענוח הרצח".

 פענוח הרצח בברנוער - סיקור מלא:

אמו של אחד החשודים: "אם הוא קשור לרצח - עליו להיענש"

עד המדינה בפרשת הברנוער: "זה ישב לי על הלב"

"היו כבר שמועות על המוכר בקהילה"

"הוא אמר לי אל תדבר עם השוטרים"

הוארך מעצרו של הפעיל בקהילה הגאה

הותר לפרסום: חגי פליסיאן נקם על תקיפת נער

הקהילה הגאה מגיבה לפרסום שנגנז: "פשע כזה נובע רק משנאה"

פרשנות: חילופי האשמות בין המשטרה לבית המשפט

הרצח בברנוער: הפרטים נגנזו  

אחי החשודים: "הרוצח מסתובב חופשי"

 מעקבים והאזנות: כך נעצרו החשודים

מצעד הגאווה יתקיים מחר כמתוכנן: "עיתוי מטורף"

"אי אפשר להגיד שזה לא פשע שנאה"

הרצח בברנוער: בכיר בקהילה נעצר

משפחות הקורבנות: "לא מתרגשים - זו לא הפעם הראשונה שנעצרו חשודים"

שלושה חשודים במעורבות ברצח בבר-נוער בתל אביב